آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


دولت برای حفظ فرصت‌های شغلی از واحد‌های صنعتی حمایت می‌کند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دبیرکل خانه کارگر و رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران صبح امروز با حضور در جمع کارگران کارخانه کیان تایر و اهدای شاخه‌های گل به کارگران، به استقبال هفته کارگر رفتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی، علیرضا محجوب و محسن سرخو پس از حضور در ایستگاه آتش‌نشانی حسن‌آباد تهران، به کارخانه لاستیک کیان تایر (لاستیک البرز) در جاده چهاردانگه رفته و در جریان وضعیت کنونی این واحد تولیدی قرار گرفتند.

کارخانه کیان تایر (لاستیک البرز) که نخستین بار در سال ۱۳۳۷ و با نام بی. اف. گودریچ، فعالیت خود را در زمینه ساخت تایر خودرو آغاز کرده بود، هم اکنون بالغ بر ۱۱۰۰ کارگر دارد.

به گفته کارگران این واحد تولیدی در سال‌های میانی دهه ۸۰ و در نتیجه خصوصی سازی غلط، فعالیت این واحد اقتصادی تا مرز انحلال پیش رفت اما در نتیجه هوشیاری کارگرانش اکنون به فعالیت خود ادامه می‌دهد. بر پایه این اظهارات، اکنون چند سالی است که مدیریت صنعتی از عهده مالک خصوصی آن سلب و به هیاتی مرکب از کارگران این واحد صنعتی واگذار شده است.

در جریان این بازدید نمایندگان کارخانه کیان تایر از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستند تا از طریق کمک به رفع مشکل نقدینگی امکان ادامه فعالیت این واحد تولیدی را فراهم آورد.

یکی از این کارگران با نشان دادن نمونه لاستیک‌های تولید شده توسط این واحد صنعتی گفت: تنها در یکسال گذشته توانستیم انواع لاستیک مورد نیاز خودروهای راهسازی را که پیش از این از طریق واردات تامین می‌شد را در این کراخانه تولید و در بازار مصرف عرضه کنیم.

وی با بیان اینکه در همین مدت حدود ۴۰۰ کارگر جدید به جمع کارگران این کارخانه اضافه و در مقابل ۶۰۰ نفر از کارگران قدیمی موفق به بازنشستگی شده اند، گفت: در حال حاضر مسئله اصلی ما تامین نقدینگی است. این کارخانه زمانی اولین واحد تولیدی لاستیک خودرو در منطقه خاورمیانه بود که با اشتباه مدیران گذشته تا مرز تعطیلی پیش رفت که خوشبختانه با اعتراضات صنفی کارگری از وقوع این اتفاق جلوگیری شد.

در جریان بازدید ربیعی و محجوب و سرخو با این کارگران و مهمان سفره صبحانه این کارگران بودند.

علی ربیعی در این بازدید درباره این واحد تولیدی گفت: لاستیک البز از جمله کارخانه‌هایی بود که در نتیجه خصوصی‌سازی غلط در معرض نابودی قرار گرفت اما با کمک دولت یازدهم و همیاری کارگران آن اکنون احیا شده است.

او با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به نام "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" نامگذاری شده مشکلات واحد‌های تولیدی از جمله کمبود نقدینگی که مهمترین دغدغه این واحد صنعتی است را رفع کنیم، گفت: خوشبختانه محصولات این کارخانه از بازار فروش خوبی برخوردار است و اگر حمایت‌های لازم از مدیریت کنونی آن صورت گیرد، می‌توان شاهد استمرار فعالیت‌ این کارخانه و واحد‌های مشابه و حفظ فرصت‌ها شغلی موجود باشیم.

وزیر کار یادآور شد: در همین راستا با مساعدت‌های مدیران سازمان تامین اجتماعی تاکنون برای ۶۰۰ نفر از کارگران قدیمی لاستیک البرز حکم بازنشستگی صادر شده و در ازای این اتفاق تاکنون حدود ۴۰۰ کارگر جدید جایگرین در این واحد تولیدی شده‌اند

 منبع: ایلناثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.