آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


تایر ایرانی وارد زنجیره تامین رنو شد!
 

صنعت تولید تایر ایران اگرچه طی یک دهه گذشته با چالش‌های گسترده‌ای از جمله واردات بی‌رویه و همچنین قاچاق دست و پنجه نرم کرده و به نوعی در مسیر منطقی و اصلی خود قرار نداشته است، اما مزیت‌های اقتصادی در کنار کیفیت بالای محصولات تولید ایران در نهایت توانست عاملی برای بازشدن مسیر ورود تایر ایرانی به چرخه زنجیره تامین یکی از خودروسازان بزرگ اتحادیه اروپا باشد.

بسیاری از کارشناسان در این زمینه معتقدند اتفاق اخیر می‌تواند زمینه توسعه و رشد قابل قبولی در صنعت تایر ایران ایجاد کند با این که ایران توانسته است سال گذشته 25 میلیون دلار صادرات را تجربه کند. این افراد با اشاره به بازارهای محلی برای محصولات ایرانی می‌گویند قطعا قرار گرفتن نام یک تولیدکننده ایرانی در چرخه زنجیره تامین قطعات مورد نیاز خودروساز بزرگ، عاملی برای رشد قابل توجه صادرات و دستیابی به ارزش افزوده بالاتر است.

محمدرضا گنجی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت‌تایر ایران، اعتقاد دارد بازارهای صادراتی می‌تواند زمینه رونق و افزایش تولید در این محصول باشد که پیش‌نیاز آن دستیابی به استانداردها و فناوری‌های نوین است. خوشبختانه صنعت تایر ایران اکنون به آن دست‌یافته و زمینه برای تصاعدی شدن روند صادرات این محصول فراهم شده است. گنجی با اشاره به انعقاد قرارداد صادرات 50 هزار حلقه لاستیک تولیدی ایران برای خطوط تولید رنو در کشور الجزایر می‌افزاید: این قرارداد زمینه‌ای شده است برای مذاکرات ایران با شرکت خودروسازی فولکس واگن به منظور ورود به چرخه تامین قطعات مورد نیاز این خودروساز که بزودی در ایران نیز فعال خواهد شد.

 

منبع : جام جم آنلاین

 ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.