آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


آخرین وضعیت تایرسازان از نگاه سخنگوی انجمن صنفی تایرسازان
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران در خصوص اینکه بیشتر تولید کنندگان این صنعت معتقدند با وجود نص قانون برای اختصاص ارز مبادلهای برای واردات مواد اولیه این صنعت اما نمی توانند به این ارز دسترسی پیدا کنند، اظهارداشت: واقعیت این است علیرغم برجام هنوز روابط بین المللی بانکی کشور به حالت عادی در نیامده و لذا برای بسیاری از اقلام مواد اولیه امکان گشایش  اعتبار بانکی نیست تا درنهایت بتوانند از ارز مبادله ای نیز استفاده کنند.

 
 

به گزارش رادیو سهام ، واقعیت این است علیرغم اجرای طرح برجام هنوز روابط بین المللی بانکی کشور به حالت عادی در نیامده و از این رو برای بسیاری از اقلام مواد اولیه امکان گشایش اعتبار بانکی نیست تا در نهایت بتوانند از ارز مبادله ای نیز استفاده کنند.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران با بیان مطلب فوق در خصوص اجرایی نشدن  اعمال استاندارد اولیه swr برای  ممانعت از واردات تایرهای بی کیفیت چینی گفت: قرار بود این قانون از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری اجرایی شود که این اتفاق نیفتاد، دلیل این امر را هم نمی دانیم شاید زور واردکنندگان زیاد است .

مصطفی تنها افزود: به هرحال این یک مسئله مهم برای حفظ حقوق مصرف کنندگان است و اعمال  این استاندارد  فقط منافع تولید کنندگان را در برنمی گیرد.

وی با اشاره به اینکه به اندازه کافی در خصوص رعایت این استاندارد مطالبه و پیگیری داشتیم، تصریح کرد: حتی مکاتبات  مجدد را با وزارت صنایع و معادن نیز انجام دادیم، قرار بود از آبان ماه سال ۹۵ این قانون اجرایی شود، یک یا دوماه نیز شاهد اجرا شدن آن  بودیم،  اما به دلیل درخواست مهلت از سوی  واردکنندگان تا هم اکنون این مقررات متوقف و هنوز تکلیف اجرایی شدن آن نیز در ابهام است.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه میزان نیاز سالانه کشور به تایر چند تن است، اظهار داشت: مصرف تایر در  کشور چیزی در حدود ۳۶۰هزار تن است که ۲۶۰هزار تن آن را تولید کنندگان داخلی تا پایان سال گذشته تامین کردند؛ امسال نیز یک واحد ۴۰هزار تنی اضافه شده است که با احتساب آن تولید کننده داخلی چیزی در حدود ۳۰۰هزارتن نیاز داخلی را تامین  و از این رو  به واردات کمتری نیاز داریم.

تنها با اشاره به اینکه  تولید برخی از اقلام تایر ممکن است صرفه اقتصادی نداشته باشد؛ بیان کرد: ما در رینگ های ۱۳،۱۴ و ۱۵مثل تایر سمند، پراید و پژو که بیشترین مصرف کشور را شامل می شود تحت هیچ شرایطی به واردات نیاز نداریم، از این رو خواهان منع واردات برای این گونه تایرها نیز هستیم.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران در خصوص اینکه بیشتر تولید کنندگان این صنعت معتقدند با وجود نص قانون برای اختصاص ارز مبادله ای برای واردات مواد اولیه این صنعت اما نمی توانند به این ارز دسترسی پیدا کنند، اظهارداشت: واقعیت این است علیرغم برجام هنوز روابط بین المللی بانکی کشور به حالت عادی در نیامده و لذا برای بسیاری از اقلام مواد اولیه امکان گشایش اعتبار بانکی نیست تا  درنهایت بتوانند از  ارز مبادله ای نیز استفاده کنند.

وی  با بیان اینکه ارز مبادله ای بوروکراسی طولانی دارد، گفت:  کشورهایی که با آنها معامله می کنیم عموما با ایران دارای رابطه بانکی نیستند. ارز مبادله ای نیز یکی از شرایطش باز شدن  ال سی است که تاکنون چنین شرایطی فراهم نشده است

 

منبع: رادیو سهامثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.