آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


چرا تقاضا در بازار لاستیک افزایش یافته است؟ / احتمال حذف ارز دولتی از لاستیک
 

چرا تقاضا در بازار لاستیک افزایش یافته است؟ / احتمال حذف ارز دولتی از لاستیک

 

رئیس فدراسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی می‌گوید: علت افزایش تقاضا در بازار لاستیک افزایش قیمت و کاهش عرضه لاستیک است. به هر حال این نوسان قیمت دلار تاثیر منفی بر واردات دارد

.

به گزارش تجارت‌نیوز، این روزها تقاضا در بازار لاستیک افزایش یافته و عده‌ای علت این حجم از تقاضا در بازار لاستیک را محدودیت‌های ارزی و عدم تخصیص ارز دولتی به لاستیک می‌دانند. حال آیا با منابع محدود ارزی ممکن است ارز دولتی از لاستیک حذف شود؟

رئیس فدراسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی در پاسخ به این پرسش که چرا تقاضا در بازار لاستیک افزایش یافته است؟ به تجارت‌نیوز گفت: علت افزایش تقاضا در بازار لاستیک افزایش قیمت و کاهش عرضه لاستیک است. نرخ برابری ریال و دلار دارای تغییراتی است. به هر حال این نوسان قیمت دلار تاثیر منفی بر واردات دارد. از طرفی واردات ما محدودیت‌های خاص خودش را دارد. بخشی از واردات لاستیک تحت تاثیر تحریم قرار گرفته و بخش دیگر هم مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا که در کشورهای صنعتی به عنوان مبدا اول تولید لاستیک بین‌المللی هستند وو همه این‌ها جو روانی را در بازار لاستیک ایجاد می‌کند.

مسعود پل مه افزود: مردم با توجه به دریافت اخبار و اطلاعات رسمی و غیررسمی دست به واکنش‌های اقتصادی می‌زنند که این واکنش آثار زیان‌باری را برایشان به همراه دارد که ابتدایی‌ترین آن این است که سرمایه‌هایشان را تغییر می‌دهد.

او در پاسخ به این پرسش که قیمت لاستیک چقدر تغییر کرده است؟ اظهار کرد: آمار دقیقی درباره نوسان قیمت لاستیک نداریم. قیمت دلار از ابتدای سال ۹۷ تاکنون تغییر فاحشی داشته و رشد ۳۰۰ درصدی کرده است. از طرفی با توجه به محدودیت تامین ارز از سوی بانک مرکزی می‌توان برآورد کرد که افزایش قیمت لاستیک بعید نیست.

پل مه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا ممکن است ارز دولتی از لاستیک حذف شود؟ گفت: تمام این‌ها به منبع تامین ارز دولت بر می‌گردد. چنانچه این منابع به وفور در اختیار دولت باشد این منابع به لاستیک هم تخصیص خواهد یافت. در غیر این صورت این منابع به برخی کالاهای اساسی و داروها تخصیص خواهد یافت. البته در حوزه لاستیک ما تولیدکنندگان خوبی داریم که می‌توانند نیاز داخل را برآورده کنند و جلوی این هیجانات را بگیرند.

منبع خبر : تجارت نیوز

 ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

فروش غیراصولی تایر دولتی توسط تولیدکنندگان


صف‌های طولانی خرید تایر دولتی در ماه‌های اخیر برای مردم آزار دهنده شده است و بسیاری از متقاضیان از دریافت تایر با نرخ مصوب ناامید شده و برای تأمین نیاز خود به بازار سیاه تایر رجوع کرده اند.

تصویب افزایش قیمت لاستیک، علی الحساب 30 درصد


با توجه به گفته های رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزایش علی الحساب 30 درصدی قیمت لاستیک در جلسه ستاد تنظیم بازار به تصویب رسید.

صف خرید لاستیک دولتی


کمتر از یک ماه است که ارز دولتی برای واردات لاستیک برداشته شد اما همچنان تقاضا برای خرید لاستیک در بازار وجود دارد.

گلایه توزیع‌کنندگان تایرهای سنگین از ‌عدم صدور حواله فروش


توزیع‌کنندگان تایرهای سنگین تولید داخل و وارداتی نسبت ‌به عدم صدور حواله فروش این کالاها توسط سازمان راهداری و زیان سنگین تحمیل‌شده به خود گلایه کردند.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.