آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


ورود تایرهای بی کیفیت محدود می شود
اعمال استاندارد جدیدی برای واردات تایر به کشور :

ورود تایرهای بی کیفیت محدود می شود

به گزارش خبر خودرو، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران با اشاره به اعمال استاندارد جدیدی برای واردات تایر گفت : با اجرای این استاندارد ورود تایرهای بی کیفیت به کشور محدود و به صفر می رسد.

مصطفی تنها در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو با توجه به لزوم اجرای استاندارد زیست محیطی SWR برای واردات تایر اظهار داشت : این استاندارد از ابتدا بنا بود از آبان ماه سال 95 اجرایی شود که حدود یک ماهی نیز اعمال شد اما با پی گیری واردکنندگان ، فرصت تا اردیبهشت ماه به آنها داده شد تا با مذاکره با طرف های خارجی ، خودشان را به این سطح از استاندارد برسانند .

وی افزود : با اعمال این قانون، تایرهای دارای استاندارد SWR که تا پیش از این تنها به کشورهای اروپایی و برخی از کشورهایی که این استاندارد جاری است وارد می گردید از این پس باید به ایران هم با این استاندارد وارد شوند.

وی گفت : بر اساس آخرین اطلاعات ، با وجود زمان اجرای این استاندارد تاکنون این استاندارد اجرایی نشده است.

وی تاکید کرد : به نظر می رسد برای اجرای استاندارد زیست محیطی SWR ، باز هم فرصتی به واردکنندگان تایر داده شده است.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران گفت : با اجرای این استاندارد بی تردید برخی از تایرها به خصوص تایرهای چینی و بی کیفیت اجازه واردات به کشور نخواهند داشت.

تنها افزود : البته در اعمال این قانون تنها موضوع واردات تایر از کشوری خاص مطرح نیست بلکه سطحی از کیفیت تایرها در جریان واردات مطرح است که این سطحی از کیفیت را کارخانجات متفرقه و با تکنولوژی نازل و قدیمی تولید می کنند که از این بعدا قادر به واردات به ایران نخواهند بود.

وی تاکید کرد : مسلما اجرای این استاندارد عمدتا شامل تولیدات شرکتهای ارزان ساز و عمدتا چینی می شود هر چند این استاندارد روز در بسیاری از کشورهای اروپایی اجرا می شود و به لحاظ زیست محیطی و ایمنی ناظر بر تولید و واردات تایر است.

وی اظهار داشت : در صورتی که این استاندارد اعمال شود تایرسازان ارزان ساز که صرفا با قیمت رقابت می کنند قادر به رقابت نخواهند بود و ناگزیرند تا سطح تکنولوژی تولیدات را به میزانی بالا ببرند که امکان حضور در بازار ایران برایشان فراهم شود.

وی تصریح کرد : با اجرای این استاندارد در واردات تایر به کشور ، بالطبع شرایط برای تولید کنندگان داخلی بهتر خواهد شد.

 

منبع: خبرخودروثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.