آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


تمرکز دلالان روی تایرهای پراید
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر با بیان اینکه تمرکز دلالان روی تایرهای خانواده پراید و خودروهای پر مصرف است، گفت: نرخ تایرهای سنگین ثبات پیدا کرده اما در مورد نمونه های سواری شاهد نوسان هستیم، این نوسان به خصوص در خانواده پراید وجود داشته است.

به گزارش تجارت نیوز ، مصطفی تنها، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر درباره ماجرای ورود تایرهای بی کیفیت سنگین گفت: جلوی واردات بیشتر تایرهای بی کیفیت به کشور گرفته شده و قوانین سخت گیرانه قبلی که استاندارد تایر ها را پایش می کرد دوباره بازگردانده شده است. اما تایرهای بی کیفیت همچنان در بازار وجود دارد و در همان فاصله ی کاهش کنترل ها، مقادیری از این نوع تایرها به کشور راه پیدا کرد. در خصوص میزان این تایرها در بازار اطلاعی وجود ندارد.

تنها درباره وضعیت نرخ تایرها در بازار اظهار کرد: در بازار نرخ تایرهای سنگین ثبات پیدا کرده اما در مورد نمونه های سواری شاهد نوسان هستیم. این نوسان به خصوص در خانواده پراید وجود داشته و انجمن صنفی تمهیداتی اندیشید تا کارخانه ها تولید خود را افزایش دهند. در ۶ ماه ابتدایی سال ۲۰ درصد افزایش تولید تایر خانواده پراید داشتیم اما اثرات آن بر بازار هنوز قابل لمس نیست. با این کار جلوی بالا رفتن نرخ تایر پراید گرفته شده است.

وی در پایان گفت: اصولا تایر کالایی است که تحت نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان است و کارخانجات نرخ مصوبی دارند که نرخ رسمی تایر محسوب می شود. در بازار تایرها دست به دست می شوند و در نتیجه آن تحولاتی رخ می دهد و این اختلاف نرخ بین کارخانه و بازار بستگی به دلال بازی ها و تمرکز روی برخی از انواع تایر است.

تنها افزود: دلالان در مقاطعی روی یکی از انواع تایر دست می گذارند و آن محصول را دچار بحران می کنند سپس سراغ تایرها با اندازه های دیگر می روند. اندازه تایرهای سواری بسیار متنوع است و درحال حاضر تمرکز بیشتر روی تایرهای پراید و خودروهای پرمصرف بوده است.

منبع: تجارت نیوزثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

دلایل نابسامانی بازار لاستیک خودرو


19 میلیون لاستیک در کشور تولید و ارز آن به صورت نیمایی تامین می شود. در مورد لاستیک سبک سه و نیم میلیون حلقه در کشور مصرف داریم و ۲.۸ از طریق واردات تامین می‌شود، در حوزه لاستیک سنگین نیز از طریق سامانه اقدام به توزیع می‌کنیم.

رانت بازی ناتمام در بازار «لاستیک»


نمایندگی‌های برخی از شرکت‌های توزیع کننده لاستیک دولتی، در ازای مدارکی همچون برگ سبز خودرو، کارت ملی صاحب خودرو و شخص مالک، توزیع لاستیک را در دستور کار قرار دادند و در مواردی، برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، حتی پشت برگ سبز خودرو را هم مهر می‌زنن

دستور معاون‌اول رئیس‌جمهور برای تدوین بسته تنظیم بازار تایر


با تصمیم معاون‌اول رئیس‌جمهور، وزارت صمت با دعوت از 12نفر از تصمیم‌گیرندگان، به‌منظور ساماندهی این بازار بسته تنظیمی تهیه می‌کند.

بدون اخذ حواله، رانندگان خودروهای سنگین می توانند تایر رزرو کنند


ابوالقاسم محمد زاده، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان بوشهر اعلام کرد که تمامی رانندگان خودرو‌های سنگین بدون نیاز به اخذ حواله از ارگان یا سازمان و یا حتی بدون نیاز به محاسبه پیمایش انجام شده و سهمیه بندی، با مراجعه به درگاه تخصیص تایر ب

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.