آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


تمرکز دلالان روی تایرهای پراید
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر با بیان اینکه تمرکز دلالان روی تایرهای خانواده پراید و خودروهای پر مصرف است، گفت: نرخ تایرهای سنگین ثبات پیدا کرده اما در مورد نمونه های سواری شاهد نوسان هستیم، این نوسان به خصوص در خانواده پراید وجود داشته است.

به گزارش تجارت نیوز ، مصطفی تنها، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر درباره ماجرای ورود تایرهای بی کیفیت سنگین گفت: جلوی واردات بیشتر تایرهای بی کیفیت به کشور گرفته شده و قوانین سخت گیرانه قبلی که استاندارد تایر ها را پایش می کرد دوباره بازگردانده شده است. اما تایرهای بی کیفیت همچنان در بازار وجود دارد و در همان فاصله ی کاهش کنترل ها، مقادیری از این نوع تایرها به کشور راه پیدا کرد. در خصوص میزان این تایرها در بازار اطلاعی وجود ندارد.

تنها درباره وضعیت نرخ تایرها در بازار اظهار کرد: در بازار نرخ تایرهای سنگین ثبات پیدا کرده اما در مورد نمونه های سواری شاهد نوسان هستیم. این نوسان به خصوص در خانواده پراید وجود داشته و انجمن صنفی تمهیداتی اندیشید تا کارخانه ها تولید خود را افزایش دهند. در ۶ ماه ابتدایی سال ۲۰ درصد افزایش تولید تایر خانواده پراید داشتیم اما اثرات آن بر بازار هنوز قابل لمس نیست. با این کار جلوی بالا رفتن نرخ تایر پراید گرفته شده است.

وی در پایان گفت: اصولا تایر کالایی است که تحت نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان است و کارخانجات نرخ مصوبی دارند که نرخ رسمی تایر محسوب می شود. در بازار تایرها دست به دست می شوند و در نتیجه آن تحولاتی رخ می دهد و این اختلاف نرخ بین کارخانه و بازار بستگی به دلال بازی ها و تمرکز روی برخی از انواع تایر است.

تنها افزود: دلالان در مقاطعی روی یکی از انواع تایر دست می گذارند و آن محصول را دچار بحران می کنند سپس سراغ تایرها با اندازه های دیگر می روند. اندازه تایرهای سواری بسیار متنوع است و درحال حاضر تمرکز بیشتر روی تایرهای پراید و خودروهای پرمصرف بوده است.

منبع: تجارت نیوزثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

قیمت تایر سواری ۵۰ درصد افزایش یافت


مصطفی تنها سخنگوی انجمن تایر در گفت وگو با فارس با بیان اینکه در پی افزایش قیمت مواد اولیه تولید تایر، قیمت تایرهای سواری با هماهنگی سازمان حمایت مصرف کنندگان 50 درصد افزایش یافت

وزارت صمت، هنوز قیمت جدیدی برای لاستیک اعلام نکرده است


با توجه به نوسانی که در بازار برای قیمت لاستیک وجود دارد و همچنین به جهت گران شدن مواداولیه برای تهیه لاستیک، انجمن تولیدکنندگان تایر خواهان افزایش قیمت لاستیک در بازار با افزایش۸۰ درصد قیمت کنونی هستند.

زمزمه‌ افزایش ۵۰ درصدی قیمت تایر سواری


زمزمه‌ ها برای واقعی سازی قیمت تایرهای سواری قوت گرفته است.

هانکوک برنده جایزه Tyresafe’s 2020 شد


Tyresafe از هانکوک برای افزایش آگاهی از ایمنی لاستیک در دوازده ماه گذشته قدردانی کرد . هانکوک این جایزه را در سال 2019 نیز دریافت کرده بود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.