آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


تاثیر منفی لاستیک‌های وارداتی بی‌کیفیت بر امنیت جاده‌ای
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس می‌گوید اگر چه ارز دولتی برای واردات لاستیک خودرو‌های سنگین تخصیص داده می‌شود، اما این ارز به جیب تولیدکننده خارجی رفته و به دست رانندگان ایرانی نمی‌رسد.

به گزارش «تابناک» به نقل از خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی درباره واردات تایر‌های بی‌کیفیت از چین، گفت: از آنجایی که لاستیک موردنیاز خودرو‌های سنگین باید تامین شود تا ترانزیت جاده‌ای انجام گیرد سال گذشته مقرر شد؛ واردات تایر موردنیاز خودرو‌های سنگین تسهیل و ارز دولتی برای آن تخصیص داده شود، اما براساس گزارشات رسیده بیشتر لاستیک‌های وارداتی بی‌کیفیت بوده و بر مصرف سوخت و امنیت جاده‌ای تاثیرات منفی دارد.

لاستیک‌های بی‌کیفیت به کمک فنر‌ها و سایر قطعات خودرو آسیب می‌رساند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لاستیک‌های بی‌کیفیت به کمک فنر‌ها و سایر قطعات خودرو نیز آسیب می‌رساند، افزود: برخی از این تایر‌ها بی دلیل ترکیده و نخ‌های داخل آن فاسد می‌شود.

وی اظهار کرد: تاریخ مصرف لاستیک‌های وارداتی به دلیل حجم زیاد آن‌ها در انبار‌ها منقضی شده و خاصیت تایر بودن خود را از دست داده‌اند به همین دلیل به بدنه، شاسی و ... خودرو آسیب می‌رسد.

لاستیک‌های وارداتی استاندارد‌های لازم برای استفاده در جاده‌ها را ندارند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از لاستیک‌های وارداتی از استاندارد‌های لازم برای استفاده در جاده‌ها برخوردار نیستند، اضافه کرد: رانندگان از کیفیت نامطلوب تایر‌های وارداتی گلایه‌مند هستند و توان خرید لاستیک باکیفیت را نیز ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: سازمان راهداری و تعزیرات حکومتی باید به موضوع واردات لاستیک بی کیفیت خودرو‌های سنگین ورود کرده و پلیس راه نیز از تردد کامیون‌ها با این لاستیک‌ها جلوگیری کند.

ضرورت توجه ویژه وزارت صمت به واردات لاستیک‌های خودرو‌های سنگین

وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به واردات لاستیک خودرو‌های سنگین توجه ویژه داشته باشد، تصریح کرد: اگر چه ارز دولتی برای واردات لاستیک خودرو‌های سنگین تخصیص داده می‌شود، اما این ارز به جیب تولیدکننده خارجی رفته و به دست رانندگان ایرانی نمی‌رسد.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس مهمترین راهکار برای رفع مشکلات موجود برای تامین لاستیک خودرو‌های سنگین را پرداخت یارانه به رانندگان دانست و گفت: بهتر است به جای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به رانندگان یارانه پرداخت شود تا آن‌ها خود به واردات و خرید لاستیک باکیفیت مبادرت کنند.

منبع: تابناکثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هانکوک برنده جایزه Tyresafe’s 2020 شد


Tyresafe از هانکوک برای افزایش آگاهی از ایمنی لاستیک در دوازده ماه گذشته قدردانی کرد . هانکوک این جایزه را در سال 2019 نیز دریافت کرده بود .

مشکلات تامین تایر


دشوار شدن واردات و بسته‌شدن تدریجی در‌های ورود کالا به روی واردکنندگان تایرهای خارجی اتفاقی بود که به نفع تولیدکنندگان داخلی تایر تمام شد .

نمایندگی ها لاستیک خودرو نمی فروشند چون سودش کم است


آل سارا، عضو هیأت مدیره اتحادیه صنف لاستیک فروشان و تعویض روغن تهران گفت: فروش تایر به صورت عمده توسط نمایندگی‌ها به دلیل سود پایین ۳ درصدی که ۴۰ سال است برای این صنف نعیین شده به صرفه نیست.

دلایل نابسامانی بازار لاستیک خودرو


19 میلیون لاستیک در کشور تولید و ارز آن به صورت نیمایی تامین می شود. در مورد لاستیک سبک سه و نیم میلیون حلقه در کشور مصرف داریم و ۲.۸ از طریق واردات تامین می‌شود، در حوزه لاستیک سنگین نیز از طریق سامانه اقدام به توزیع می‌کنیم.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.