آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


توزیع لاستیک در قزوین بر اساس سهمیه ابلاغی، انجام شد
 

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اعلام کرد: شرکت‌های داخلی تولیدکننده تایر خودروهای سنگین با تمام ظرفیت مشغول به تولید هستند تا نیاز کشور را در این زمینه تامین کنند.

علی‌اکبر کبیری معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: طی تصمیم وزارت راه و شهرسازی از 25 تیرماه توزیع لاستیک در ناوگان حمل‌ونقل عمومی در بین رانندگانی که در امر باربری و مسافری تلاش دارند آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه توزیع لاستیک در استان قزوین بر اساس سهمیه ابلاغ‌شده صورت گرفت، ابراز کرد: 6077 حلقه لاستیک به استان تخصیص پیدا کرد که 3516 لاستیک سنگین باری، 334 لاستیک اتوبوس و 2227 حلقه لاستیک سواری به استان واصل و توسط اداره راهداری و حمل‌ونقل توزیع شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین خاطرنشان کرد: در استان حدود 9500 دستگاه حمل‌ونقل باری فعالیت دارند و اگر به ازای هر دستگاه 8 حلقه لاستیک در نظر گرفته شود 76 هزار حلقه نیاز یک‌ساله استان است.

وی بابیان اینکه در خصوص لاستیک خودروهای سواری مشکلی وجود ندارد و نیاز رانندگان توسط اتحادیه لاستیک‌فروشان تأمین می‌شود، تشریح کرد: عمده مشکل در تخصیص لاستیک سنگین باری و مسافری است و کمبودهایی در این خصوص در استان وجود دارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت راه و شهرسازی تدابیری اندیشیده‌اند.

کبیری با توجه به تدابیر و نحوه توزیع در استان کارگروهی در استان تشکیل و شرکت‌های حمل‌ونقل بار، راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان صنعت و انجمن صنفی رانندگان نیز در آن حضور داشتند و مقرر شد در صورت دریافت لاستیک بر اساس اولویت ثبت‌نام در بین افراد توزیع شود.

وی عنوان کرد: تعداد لاستیک موردنیاز استان به تهران اعلام شده است و استاندار قزوین نیز در این راستا نامه‌ای به وزارتخانه‌های مربوطه ارسال کرده‌اند تا در آینده نزدیک بتوانیم سهمیه استان را جذب کنیم.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین تصریح کرد: قیمت لاستیک‌ها با توجه به سایز خودروهای سنگین از یک‌میلیون و 456 هزار تومان آغاز و تا چهار میلیون و 500 هزار تومان عرضه خواهد شد که به لاستیک‌های وارداتی نیز ارز دولتی تخصیص‌یافته است.

وی ابراز کرد: طبق بررسی‌های انجام‌شده نیاز سالانه کشور پنج میلیون حلقه لاستیک است یک‌میلیون حلقه آن توسط شرکت‌های تولیدکننده داخلی، 500 هزار حلقه از طریق واردات رسمی و سه میلیون و 500 هزار حلقه لاستیک از مبادی غیررسمی وارد کشور می‌شدند و با توجه به افزایش قیمت دلار لاستیک‌های قاچاق وارد بازار نشده و به همین علت کمبود وجود دارد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در پایان مطرح کرد: در خصوص قطعات و لوازم‌یدکی خودروهای سنگین اقدام خاصی از سوی وزارتخانه صورت نگرفته و ابلاغی به استان‌ها نشده است و باید با تدابیر لازم لوازم‌یدکی ناوگان حمل‌ونقل عمومی کشور تأمین شود.

منبع: ایسناثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.