آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


وزارت صمت، هنوز قیمت جدیدی برای لاستیک اعلام نکرده است
رئیس اتحادیه لاستیک، روغن، پنچرگیران و فیلترسازان تهران، ضمن تاکید بر اینکه تاکنون نرخ مصوب و تایید شده‌ای از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به اتحادیه برای تعیین قیمت‌های جدید لاستیک اعلام نشده است، افزایش قیمت درخواستی اتحادیه تولیدکنندگان تایر به جهت افزایش قیمت مواداولیه لازم برای تولید تایر را ۸۰ درصد قیمت فعلی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، داود سعادتی‌نژاد با اشاره به اینکه در پی افزایش نرخ ارز و نوسان دلار برای تولیدکنندگان لاستیک، صرفه اقتصادی تولید بسیار کاهش پیدا کرده است؛ اظهار کرد: بنابراین با توجه به نوسانی که در بازار برای قیمت لاستیک وجود دارد و همچنین به جهت گران شدن مواداولیه لازم برای تهیه لاستیک، انجمن تولیدکنندگان تایر خواهان افزایش قیمت لاستیک در سطح بازار با افزایش۸۰ درصد قیمت کنونی هستند.

رئیس اتحادیه لاستیک، روغن، پنچرگیران و فیلترسازان تهران تصریح کرد: با توجه اینکه تولیدکنندگان خواهان افزایش قیمت لاستیک هستند اما تا امروز قیمت مصوب به اتحادیه اعلام نشده است. سازمان صمت بنا دارد تا با بررسی‌های ممکن در این رابطه تا تاریخ پنجم آذر ماه موافقت خود را در رابطه با افزایش قیمت لاستیک و برآوردهایی که می‌تواند در رابطه با میزان افزایش آن انجام دهند، اعلام کنند.

طبق اعلام اتاق اصناف تهران، این مقام صنفی با تاکید بر اینکه چنانچه لاستیک به میزان کافی در سطح بازار توزیع شود، به راحتی به دست مصرف‌کننده خواهد رسید و قطعا از رانت و دلال‌بازی‌ها در بازار جلوگیری خواهد شد، گفت: دولتمردان بایستی شرایط را به‌گونه‌ای فراهم آورند تا همه بتوانند لاستیک را با قیمت مناسب در سطح بازار تهیه کنند. فراوانی هر کالا در بازار مشخصاً قیمت کالا را کاهش خواهد داد.

سعادتی‌نژاد تصریح کرد: در شرایط کنونی که عرضه لاستیک در بازار از طریق سامانه انجام می‌شود و فروشندگان در واحدهای صنفی خود نمی‌توانند لاستیک را به راحتی در اختیار متقاضیان قرار دهند و مشتری مجبور است که از سامانه خرید برای تقاضای خود استفاده کنند، شرایط بسیار بحرانی و سخت در چند ماه اخیر برای بازار ایجاد شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: امید است که باتوجه و همکاری دولت، مشکل تهیه و خرید لاستیک رفع شود و با تعیین نرخ منطقی از سوی سازمان صمت و فراوانی خرید و فروش در سطح بازار، شرایط بهتری برای عرضه‌کنندگان و متقاضیان لاستیک فراهم شود.

این در حالی است که چندی پیش به دنبال اخبار و حواشی پیرامون قیمت‌گذاری لاستیک‌ سواری و زمزمه دریافت مجوز افزایش ۵۰ درصدی قیمت تایر برای تولیدکنندگان، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر با بیان اینکه قرار است قیمت‌ها براساس قیمت تمام شده و متناسب با سود مجاز توسط صنعت تولیدکننده صورت گیرد، اعلام کرد که ما نیز به صورت غیررسمی اطلاع داریم که مقامات عالیه وزارت صمت و ستادتنظیم بازار برای واگذاری قیمت تایر سواری به خود تولیدکنندگان مصوبه‌ای ارائه داده‌اند اما چند هفته‌ای است که این موضوع در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان باقی مانده و ابلاغ نمی‌شود.

به گفته وی، این تاخیر در ابلاغ قیمت‌های جدید و مجوز افزایش قیمت آن هم در شرایطی که زمزمه‌های افزایش قیمت به بازار رسیده است، پیامد مثبتی برای مصرف‌کننده نخواهد داشت و بازار را بهم خواهد ریخت. طبیعی است که فروشندگان بازار انتظار افزایش قیمت داشته و دیگر کالایی که در اختیار دارند، به شیوه و قیمت قبل عرضه نخواهد کرد

منبع خبر : ایسناثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

قیمت تایر سواری ۵۰ درصد افزایش یافت


مصطفی تنها سخنگوی انجمن تایر در گفت وگو با فارس با بیان اینکه در پی افزایش قیمت مواد اولیه تولید تایر، قیمت تایرهای سواری با هماهنگی سازمان حمایت مصرف کنندگان 50 درصد افزایش یافت

زمزمه‌ افزایش ۵۰ درصدی قیمت تایر سواری


زمزمه‌ ها برای واقعی سازی قیمت تایرهای سواری قوت گرفته است.

هانکوک برنده جایزه Tyresafe’s 2020 شد


Tyresafe از هانکوک برای افزایش آگاهی از ایمنی لاستیک در دوازده ماه گذشته قدردانی کرد . هانکوک این جایزه را در سال 2019 نیز دریافت کرده بود .

مشکلات تامین تایر


دشوار شدن واردات و بسته‌شدن تدریجی در‌های ورود کالا به روی واردکنندگان تایرهای خارجی اتفاقی بود که به نفع تولیدکنندگان داخلی تایر تمام شد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.