آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


افزایش قیمت لاستیک خودرو در بازار
 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛­ مصطفی تنها در گفتگو با رسانه ملی افزود: قیمت تایر رادیال 20 درصد و تایرهای نخی 32 درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تایر از سال 1393 تا کنون تنها 9 درصد آنهم در ابتدای تابستان سال جاری افزایش قیمت را تجربه کرده است.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر گفت: قیمت نهاده های تولید تایر از قبیل نخ، دوده، کائوچو مصنوعی و غیره طی سال جاری به طرز عجیب و غریبی افزایش یافته است.

وی افزود: برای مثال کائوچو مصنوعی یکی از مواد اولیه عمده تولیدتایر است که متاسفانه به ازای هرکیلو 14 هزار تومان افزایش قیمت یافته در حالیکه نرخ این محصول در ابتدای سال جاری هرکیلو چهار تا پنج هزار تومان بیشتر نبوده است.

تنها اضافه کرد: تغییرات شدید قیمتی در مواد اولیه به خصوص تولید داخلی قیمت تمام شده تولید تایر را به شدت بالا برده است.

وی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون 40 تا 45 درصد مواد اولیه مورد نیاز تولید تایر از خارج تامین می شود، گفت: واردات این مواد نیز با مسائل و معضلات خاص خود همراه است.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر افزود: دولت به ظاهر ارز چهار هزار و 200 تومانی به صنایع تایر سازی اختصاص داده ولی این برای همه­­ مایحتاج مورد نیاز این صنعت نیست!.

منبع: خبرگزاری صداوسیماثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

چرا قیمت تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟


این روزها شاهد اختلاف قیمتی تقریباً دو برابری تایر از کارخانه تا بازار آزاد هستیم. در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه ۲۸۴ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه ۳۷۵ هزار تومان است در حالی که در

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار


با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

واردات لاستیک به صفر رسید


دبیر انجمن وارد کنندگان لاستیک گفت: تعرفه ۴۰درصدی و اختصاص ارز نیمایی که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد، باعث شده که واردات هیچ گونه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

واردات تایر از چین فعلا متوقف شد


به گزارش فصل اقتصاد،با بسته شدن تمام کانال‌های انتقال ارز به چین،‌ واردات انواع تایر از این کشور متوقف شده است .به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو» پس از اعلام عدم همکاری بانک‌های چینی با تجار ایرانی به‌ویژه کونلون‌بانک چین،‌ بسیاری از تجار با هماهنگی بانک‌مرک

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.