نصب و بالانس لاستیک
نصب و بالانس لاستیک

نصب لاستیک باید توسط یک متخصص و با استفاده از دستگاه مخصوص بالانس انجام گیرد. تا حتی الامکان خودتان تایرهای جدیدتان را نصب نکنید چراکه انجام این کار ریزه کاری های زیادی دارد. نکاتی در نصب لاستیک های جدید وجود دارد که حتما باید به آنها توجه شود. به عنوان مثال رینگ لاستیک نباید خم شود و اسیب ببیند. و یا اینکه حتما باید از سفت بودن پیچ مهره ها مطمئن باشیم.

و حالا بالانس لاستیک. بالانس کردن به معنای ایجاد تعادل درمحورچرخ است. در واقع با انجام بالانس وزن لاستیک ها به تعادل میرسد و و این کار باعث عدم انباشت نیرو و فشار در یک نقطه میشود. رانندگی با لاستیک های بالانس شده بسیار متفاوت است و راننده به راحتی متوجه این تفاوت میشود. لاستیک های بالانس شده مزایای زیادی دارند. از جمله میتوان به سواری نرم اشاره کرد. لرزش فرمان اتفاقی شایع است و برای هر ماشینی امکان وقوعش وجود دارد. علت لرزش میتواند همین عدم بالانس باشد.

به طور کلی دو نوع دستگاه بالانس داریم. مدل اول بالانس درجا نامیده میشود که از نظر کارشناسان فنی روش مناسبی نمیباشد. با استفاده از بالانس درجا آسیب های دیگر محورهای خودرو شما و خود لاستیک ها مشخص نمیشود و در واقع ایرادات سیستم تعلیق خودرو نیز همزمان با رینگ و لاستیک بالانس شده و علائم آن حین رانندگی پنهان میشود. این در حالیست که در دستگاه های جدید بالانس که به آن بالانس روی دستگاه میگویند علاوه بر بالانس چرخ ها، لاستیک و جلو بندی ماشین نیز یک چک آپ کامل میشود و در عین حال مشکل بالانس نبودن رینگ و لاستیک برطرف میگردد. به همین علت است که توصیه میشود از دستگاه بالانس ثابت و مستقل استفاده شود.

بالانس روی دستگاه                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

هایپرتایر

                                       

        

 

دستگاه بالانس درجا  

 

هایپرتایر


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0