PSI به چه معناست؟
"PSI"  مخفف  (pounds per square inch) میباشد. در واقع "PSI"  واحد استاندارد اندازه گیری فشار هوا است. هنگام اندازه گیری فشار باد تایر هر"PSI"  برابر است با فشار هوا بر روی یک منطقه ی 1 اینچی از لاستیک (تایر).

فشار هوای عادی یک تایر حدود "32PSI" است. با این حال فشار هوای لاستیک (تایر) میتواند با تغییر سایز لاستیک (تایر) و نوع آن تغییر کند. بنابراین دانستن "PSI"  تایر قبل از پر کردن باد آن لازم و ضروری است. "PSI"  توصیه شده ی هر ماشین را میتوان از کتابچه ی راهنمای آن و یا از روی برچسب  کنار درب راننده جستجو کرد. یک تایر را هیچ گاه نباید بیشتر از"5PSI"  (یعنی بیش از میزان توصیه شده) پر کرد. اگر تایر(لاستیک) بیشتر از این مقدار پر شود احتمال سایش زودرس و نقص ایمنی آن بالا میرود.

برای مثال در حالتی که توصیه تولید کننده ی اتومبیل یا لاستیک(تایر) برای فشار باد حدود "30PSI"  باشد، باد کردن لاستیک (تایر) تا حدود "35PSI"  ممکن است باعث افزایش احتمال ساییدگی نامتقارن و سایر اشکالات شود. پس در نهایت اینکه اگر این شاخص بالا باشد احتمال ترکیدن لاستیک نیز بالا میرود.

برای مطالعه ی بیشتر اینجا کلیک کنید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0