آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


تاریخچه لاستیک(تایر)
 

یکی از بزرگترین اختراعات بشر چرخ بوده است. با اختراع چرخ، حرکت و جابجایی بسیار آسان تر شد. اما این اختراع تنها به همین جا ختم نشد. روند تکامل این اختراع ادامه پیدا کرد تا جایی که لاستیک (تایر) های بادی توسط آقای جان بوید دانلوپ ایرلندی اختراع شد. او ابتدا این لاستیک (تایر) های بادی را برای چرخ های سه چرخه ی پسرش که کائوچویی بود ساخت. او ورقه ی کائوچویی را به شکل لوله ای درآورد و دور تا دور چرخ قرار داد و در آخر داخل آن را از هوا پر کرد. بعد ها میشلن(فرانسه) از این اختراع برای اتومبیل استفاده کرد.

در حال حاضر، برندهای مختلفی هستند که گستره ی وسیعی از لاستیک (تایر) ها را برای خودرو های گوناگون تولید میکنند که از نظر اندازه، گل(طرح)، جنس و دیگر ویژگی ها با هم متفاوت هستند. جالب است بدانید که بیش از 95 درصد از وزن خودرو را فشار باد درون لاستیک (تایر) تحمل میکند و خود لاستیک (تایر) تنها 5 درصد از وزن را تحمل میکند. نحوه ی فرمان دادن، هدایت، شتاب گیری و ترمز کردن خودرو به لاستیک (تایر) بستگی دارد. این کیفیت بیشتر در سرعت های بالا مهم جلوه میکند.

تاریخچه شرکت تایر سازی میشلن را در اینجا بخوانید.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هر آنچه که باید درباره فیلتر سوخت ( بنزین ) بدانید !


برای عملکرد مناسب خودرو و موتور نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند : لاستیک ها ، گیربکس ، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !

چرا تایرها را جا به جا کنیم ؟


چرخش لاستیک ها که با الگوهای خاص از جلو به عقب و یا از یک طرف به طرف دیگر تغییر مکان می دهد ، یک عنصر مهم در نگهداری و ایمنی تایر است . در این مقاله به طور دقیق این عملکرد را برای طول عمر لاستیک ها بررسی می کنیم .

آیا خودرو شما برای زمستان آماده است؟


همیشه در فصل سرما و زمستان درصد خرابی خودروها افزایش چشمگیری پیدا می کند . سعی کنید پیش از شروع فصل سرما باتری ، موتور ، سیستم انتقال قدرت ، خطوط ترمز ، فیلترهای هوا و سیستم خنک کننده و گرم کننده را چک کنید

همه آنچه شما باید درباره تعمیر و نگهداری برف پاک کن در زمستان بدانید


برای داشتن یک رانندگی ایمن ، این نکته بسیار مهم است که در همه شرایط آب و هوایی بتوانید دید خوب و واضحی داشته باشید . برف پاک کن خودرو یکی از تجهیزات بسیار مفید ، مهم و ارزان قیمت می باشد که به طرز شگفت انگیزی در تمیز نگه داشتن شیشه جلو و دید شما کمک می کند .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.