آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


انواع تایر (لاستیک)
انواع تایر (لاستیک)

 تایرها

لاستیک ها در طول زمان دستخوش تحولات و نوآوری های بسیاری گشته اند که بهبود کارایی و سهولت استفاده از آن ها را در پی داشته است. در ابتدا تایرها (لاستیک‌ها) به‌ طور دائمی بر روی چرخ‌ها نصب می‌شدند و قابل جدا کردن نبودند. زمانی که تایرهای (لاستیک‌های ) بادی اختراع شدند مشکل بزرگ‌ تر شد زیرا تعمیر تایرهای (لاستیک‌های) بادی متصل به چرخ بسیار مشکل بود. در سال 1889 برادران«میشلن» (نامی مشهور در صنعت تایر‌سازی) اولین تایر( لاستیک) بادی قابل جدا شدن را اختراع کرده و با نصب آن بر روی دوچرخه در سال 1891، اختراع خود را به ثبت رساند.

 

لاستیک‌های آج‌دار

تایرهای (لاستیک‌های) بادی در ابتدا  کاملاً صاف و بدون هر گونه  آج ساخته می‌شدند. اما زمانی که این تایرها (لاستیک‌ها) در اتومبیل به کار گرفته شدند، به دلیل سرعت بیشتر اتومبیل نسبت به دوچرخه و استفاده در شرایط  مختلف آب و هوایی، به پایداری بیشتر و کشش بهتر تایرها (لاستیک‌ها) احساس نیاز شد. در سال 1904 شرکت «Continental Tire of Germany» برای نخستین بار تایرهای (لاستیک‌های) آج‌دار را اختراع کرد و شرکت "GOODYEAR"  نیز در سال 1908 به تولید این تایرها (لاستیک‌ها ) برای حرکت در جاده‌های لغزنده اقدام نمود.

تایرهای (لاستیک‌های) رادیال

مشابه  بسیاری از نوآوری‌های تایر (لاستیک )، تایر (لاستیک‌) رادیال که در ساختارآن‌ رشته‌هایی از جنس نخ یا سیم فولادی با زاویه 90 درجه استفاده می‌گردد نیز در سال‌های اولیه اختراع تایر(لاستیک) ساخته شدند اما به دلیل طراحی ضعیف، عدم وجود دانش فنی کافی و عدم وجود بازار خرید مناسب به موفقیتی دست پیدا نکردند تا اینکه در سال1948شرکت میشلن برای اولین بار به تولید تجاری تایرهای (لاستیک‌های) رادیال پرداخت.


تایرها (لاستیک‌های) بایاس


بعد از اختراع تایر(لاستیک) رادیال و تولید آن توسط شرکت میشلن، این تایرها (لاستیک‌ها) بسیار محبوب شدند و دیگر شرکت‌های تایرسازی (لاستیک‌سازی) اروپایی و حتی ژاپنی هم به ساخت آن‌ها روی آوردند. چراکه تایرهای (لاستیک‌های) رادیال طول عمر بیشتر و هندلینگ بهتری داشتند و موجب کاهش مصرف سوخت خودرو می‌شدند. اما در ایالات متحده اوضاع متفاوت بود و شرکت‌های تایرسازی (لاستیک) روی خوشی به تایرهای (لاستیک‌های) رادیال نشان ندادند. زیرا تولید این تایرها (لاستیک‌ها) نیاز به تجهیزات جدید و گران‌ قیمتی داشت و همین امر موجب می‌شد که تایر(لاستیک) سازهای ایالات‌متحده از سرمایه‌گذاری در این زمینه خودداری کنند. بعلاوه خودروسازان آمریکایی نیز به دلیل سفت‌تر بودن تایرهای (لاستیک‌های) رادیال از بکار بردن آن‌ها در محصولات خود، خودداری می‌کردند چراکه سیستم تعلیق خودروها باید مجدداً و با توجه به ویژگی‌های تایر ( لاستیک‌) رادیال مهندسی و طراحی می‌شد. اما شرکت گودیر راه‌حل جدیدی ارائه کرد و آن ساخت تایرهای (لاستیک‌های) بایاس بود که در آن‌ها نخ‌هایی به‌صورت مورب در عرض تایر نصب می‌شد. این نوع تایر(لاستیک) در ایالات‌متحده محبوب شد و در خودروهای آمریکایی با سیستم تعلیق نرم مورداستفاده قرار گرفت. ولی پس از بحران نفتی سال 1973 که طی آن قیمت بنزین بسیار بالا رفت، آمریکایی‌ها شروع به خرید و واردات تایرهای (لاستیک‌های) رادیال کردند. چراکه این تایرها (لاستیک‌ها) موجب کاهش مصرف سوخت می‌شدند و خودرو مسافت بیشتری را با آن‌ها طی می‌کرد. بنابراین درنهایت تایرهای (لاستیک‌های) رادیال راه خود را به ایالات‌ متحده بازکرده و در اوایل دهه 1980 تقریباً بر روی تمامی خودروهای ساخت آمریکا نصب می‌شدند.

تایرهای (لاستیک‌های) تیوبلس


تا میانه‌های قرن بیستم از تایرهای (لاستیک‌های) تیوب دار استفاده می‌شد و اولین تلاش‌ها برای ساخت تایرهای (لاستیک‌های) بدون تیوب به شکست انجامید. اما در سال 1946 شرکت گودریچ اختراع تایر (لاستیک) بدون تیوب یا تیوبلس را به ثبت رساند. در سال 1952 این نوع تایر به تولید رسید و سرانجام در سال 1954 اولین خودروی تولیدی در ایالات‌متحده با تایرهای (لاستیک‌های) تیوبلس به حرکت درآمد.

در مورد لاستیک های تیوبلس بیشتر بدانیدثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تفاوت بین لاستیک های All-Terrain و Mud-Terrain


ممکن است این سخت ترین تصمیمی باشد که هر یک از علاقه مندان به آفرود با آن روبرو شوند ، اینکه آیا با لاستیک All-Terrain یا Mud-Terrain به سفر و آفرود بروند ؟ آنها با انتخاب این تایرها نگران مسیرهای سنگی ، ناهموار و گل آلود نخواهند بود و کسانی که به آفرود می روند به شما خواهند گفت که تایر مناسب می تواند یک خاطره خوب در مسیر و یا یک کابوس برای شما بسازد .

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.