آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


نمک پاشی جاده ها در زمستان
نمک پاشی جاده ها در زمستان

یک روش رایج برای پاک کردن جاده های برفی و یخی، پاشیدن لایه ای از نمک، ماسه و شن روی سطح جاده است. این کار باعث آب شدن لایه های برفی و یخی می شود. در خیلی از کشورها این روش رایج بوده و هر ساله در فصل زمستان انجام میگیرد. تحقیقات نشان داده است که این روش دارای معایبی است. در این مقاله میخواهیم مزایا و معایب این کار را بررسی نماییم.

از معایب شروع میکنیم. اولین عیب این کار آسیب رسیدن به ماشین هاست. هر چه ترکیب نمک و ماسه بیشتر باشد بیشتر با خودرو شما تماس برقرار کرده و در نهایت احتمال زنگ زدگی افزایش می یابد. در واقع آن بخش هایی از ماشین که نزدیک تر به سطح جاده هستند در معرض آسیب زنگ زدگی بیشتری قرارمیگیرند. 

اب، اکسیژن و دی اکسید کربن وقتی با فلز تماس می یابد زنگ زدگی اتفاق می افتد. یون های آزاد شناور در نمک با آب برخورد میکند و این یون ها تشکیل اکسید آهن می دهند. همینجاست که زنگ زدن آغاز می شود. این چیزیست که علم به ما می گوید. برای جلوگیری از ایجاد این آسیب به خودرو بهترین کار شستشوی مرتب ماشین در زمستان میباشد. تا این ترکیب بیش از حد و طولانی مدت روی قطعات فلزی خودرو مثل رینگ نماند.

از دیگر معایب آن میتوان به ایجاد مشکل در اکوسیستم اشاره کرد. مسلما آبی که با این ترکیب و دیگر آلودگی های روی سطح جاده مخلوط می شود بسیار آلوده است. این آب آلوده با آب شهری مخلوط می شود. همچنین موجب ایجاد اختلال در زندگی آبزیان، گیاهان و به طور کلی چرخه ی طبیعت می شود.

مزیت اصلی این کار کاهش تصادفات است. این ترکیب باعث لیز نخوردن لاستیک ها روی برف می شود. تناسب مقدار استفاده از این دو ماده مهم است. درصد استفاده از نمک همیشه باید پایین تر از ماسه و یا شن باشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟


هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده ، بدون این که به یاد داشته باشید چگونه مسیری را تا مقصد پیموده اید ؟ اگر جواب شما بله است پس شما هیپنوتیزم بزرگراه را تجربه کردید !

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.