آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


نمک پاشی جاده ها در زمستان
نمک پاشی جاده ها در زمستان

یک روش رایج برای پاک کردن جاده های برفی و یخی، پاشیدن لایه ای از نمک، ماسه و شن روی سطح جاده است. این کار باعث آب شدن لایه های برفی و یخی می شود. در خیلی از کشورها این روش رایج بوده و هر ساله در فصل زمستان انجام میگیرد. تحقیقات نشان داده است که این روش دارای معایبی است. در این مقاله میخواهیم مزایا و معایب این کار را بررسی نماییم.

از معایب شروع میکنیم. اولین عیب این کار آسیب رسیدن به ماشین هاست. هر چه ترکیب نمک و ماسه بیشتر باشد بیشتر با خودرو شما تماس برقرار کرده و در نهایت احتمال زنگ زدگی افزایش می یابد. در واقع آن بخش هایی از ماشین که نزدیک تر به سطح جاده هستند در معرض آسیب زنگ زدگی بیشتری قرارمیگیرند. 

اب، اکسیژن و دی اکسید کربن وقتی با فلز تماس می یابد زنگ زدگی اتفاق می افتد. یون های آزاد شناور در نمک با آب برخورد میکند و این یون ها تشکیل اکسید آهن می دهند. همینجاست که زنگ زدن آغاز می شود. این چیزیست که علم به ما می گوید. برای جلوگیری از ایجاد این آسیب به خودرو بهترین کار شستشوی مرتب ماشین در زمستان میباشد. تا این ترکیب بیش از حد و طولانی مدت روی قطعات فلزی خودرو مثل رینگ نماند.

از دیگر معایب آن میتوان به ایجاد مشکل در اکوسیستم اشاره کرد. مسلما آبی که با این ترکیب و دیگر آلودگی های روی سطح جاده مخلوط می شود بسیار آلوده است. این آب آلوده با آب شهری مخلوط می شود. همچنین موجب ایجاد اختلال در زندگی آبزیان، گیاهان و به طور کلی چرخه ی طبیعت می شود.

مزیت اصلی این کار کاهش تصادفات است. این ترکیب باعث لیز نخوردن لاستیک ها روی برف می شود. تناسب مقدار استفاده از این دو ماده مهم است. درصد استفاده از نمک همیشه باید پایین تر از ماسه و یا شن باشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تایر هانکوک بر روی خودرو جدید مینی کوپر


هانکوک ، تایر Ventus S1 Evo Z جدید خود را به زودی با عملکرد فوق العاده فوق العاده بالا ( UUHP ) ارائه خواهد داد .

رونمایی هانکوک از تایر لافن G FIT 4S


سازنده ی تایر هانکوک از اضافه شدن تایر جدید تمام فصل برای خودروهای سواری و شاسی بلند های کوچک و متوسط به سبد محصولات تجاری برند زیر مجموعه خود با نام G FIT 4S لافن خبر می دهد.

میشلن خط تولید لاستیک "سازگار با محیط زیست" را در اروپا راه اندازی کرد


میشلن از لاستیک سازگار با محیط زیست خود که e-Primacy نامیده می شود رونمایی کرد و قصد دارد این محصول را بزودی به بازار عرضه کند.

فیات از خودرو تمام برقی جدید 500 خود رونمایی کرد


در تاریخ 4 مارس 2020 ، فیات تولید کننده خودروی ایتالیایی ، اعلام کرد که مدل cinquecento خود را به دنیای برقی می برد ، این شرکت پیش از این 500 la prima cabrio رونمایی کرده بود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.