صدای لاستیک(تایر)
 

صدای لاستیک (تایر) میتواند از عوامل و متغیرهای مختلفی ناشی شود. یکی از آنها صدای آج در برخورد با جاده است. علت دیگر صدا میتواند ناشی از هوای فشرده شده ی درون شیارهای آج باشد. انواع مختلف آج و همینطور جنس آج باعث ایجاد صدا میشود و زمانی که آج از بین میرود نوع صدا متفاوت میشود. برای مثال، صدای لاستیک (تایر) در خودروهای سنگین تر به مراتب بیشتر و آزاردهنده تر است و در ماشین های مسابقه معمولا لاستیک (تایر) ها کم صدا تر میباشند.

بسیاری از شرکت ها در صدد تولید لاستیک (تایر)های اختصاصی خود هستند. به عنوان مثال شرکت بریجستون لاستیکی (تایری) با نام " TURANZ " را تولید کرد. از ویژگی های بارز این لاستیک (تایر) میتوان به شکل به خصوص آج هایش اشاره کرد. این آج ها به صورتی طراحی شدند که مانع ورود فشار هوا به داخل لاستیک (تایر) میشوند و همین امر در نهایت باعث کاهش صدای لاستیک (تایر) میشود.

اگر لاستیک (تایر) ماشین شما صدا میدهد و این مسئله زیاد تکرار میشود حتما علت آن را بررسی نمایید. شما میبایست از یک سری از موارد اطمینان حاصل کنید. یکی از این موارد حصول اطمینان از بالانس بودن ماشین میباشد. در وحله ی دوم رینگ ها را بررسی کنید. گاهی اوقات رینگ کج و یا خم میشود. و در آخر، باید از نحوه ی قرار گرفتن و جهت لاستیک (تایر) مطلع شویم. همین چک آپ کردن های ساده میتواند شما را در یافتن عامل اصلی صدا کمک نماید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0