آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


دسته بندی اصلی لاستیک ها
دسته بندی اصلی لاستیک ها

لاستیک ها یکی از بخش های حساس خودرو محسوب می شوند که نیاز به توجه و مراقبتت ویژه دارند. درحقیقت میتوان گفت که لاستیک های خودرو مشابه پا برای انسان است. بنابراین در هنگام انتخاب و تهیه لاستیک به نوع خودرو، سرعت، شرایط رانندگی، سطح جاده ودرنهایت شرایط آب وهوایی و فصل باید توجه کنیم. یکی از دسته بندی های اصلی انواع لاستیک بر مبنای همین مورد آخری که گفتیم می باشد. یعنی آب و هوا. لاستیک ها شامل دو دسته هستند که اول راجبه دسته اول صحبت میکنیم :

لاستیک چهارفصل (All Season): این نوع لاستیک طرفداران بسیار زیادی دارد. ایده ی اولیه ی تولید این نوع لاستیک توسط شرکت لاستیک سازی گودیر مطرح شد. هدف اصلی این شرکت این بود که رانندگان با استفاده از این لاستیک دیگر زحمت خرید لاستیک برای فصل های دیگر را نکشند. خوشبختانه این ایده با استقبال بالایی مواجه شد و فروش بسیار خوبی هم داشته است. تنها نکته ای که برای استفاده از این تایرها باید رعایت شود این است که توصیه میشود از لاستیک های چهارفصل در کشورهایی که زمستان سخت و برف و یخبندان دارند استفاده نشود. چراکه عملکرد لاستیک زمستانی و طراحی آج آن بسیار متفاوت از لاستیک های چهارفصل است. برای مثال لاستیک های چهارفصل در کشور ما انتخابی بسیار مناسب است.

لاستیک تابستانی (Summer passenger tire): لاستیک های تابستانی طرح آج متفاوتی دارند به طوری که باعث افزایش چسبندگی مناسب لاستیک با سطح جاده در دمای بالا می شود. هیچ گاه نباید از این لاستیک در زمستان استفاده کرد. این لاستیک ها تنها مناسب رانندگی در جاده های خشک و کمی مرطوب است.

لاستیک زمستانی (Winter/snow passenger tire): طراحی آج های این لاستیک به گونه ای است قابلیت پراکندن برف و باران و یخ را میسر میکند. جلوگیری از انباشته شدن برف بین آج های لاستیک از ویژگی های بارز آج لاستیک های زمستانی میباشد. معمولا از این لاستیک برای دمای زیر 7 درجه استفاده میشود.

 

دسته بندی دوم:

 

لاستیک آفرود: آج های بسیار محکم با عمق نسبتا زیاد دارند. از این لاستیک ها برای رانندگی خارج از جاده استفاده می شود. معمولا در جاده های شهری از این لاستیک استفاده نمیشود.

 

لاستیک مسابقه ای (Competition tires): طراحی این لاستیک ها کاملا تخصصی و حرفه ای است. قبلا در مورد لاستیک های مسابقه ای صحبت کردیم. در صورتی که تمایل دارید در مورد این نوع لاستیک ها بیشتر بدانید روی لینک روبرو کلیک کنید : https://hypertire.com/article/read/141/

 

لاستیک تمام زمینی (All-Terrain): در واقع این لاستیک ها هم آنرود و هم آفرود هستند. یعنی مناسب برای تمامی سطوح جاده ای.

 

پنچر رو (Run-Flat): این نوع لاستیک همان طور که از اسمش هم پیداست پس از پنچر شدن قادر است تا مسافتی شما را راهی کند. ولی حتما هر چه زودتر باید ماشین را به نزدیک ترین تعمیرگاه جهت تعویض لاستک برسانید.

 

لاستیک ون: لاستیک این ماشین های نیمه بزرگ طول عمر و زندگی بسیار سختی دارند. غالبا بار آنها بسیار سنگین است و توقف و حرکت های زیادی دارند چراکه مدام در حال تردد در سطح شهر میباشند. میزان آسیب پذیری آنها روی سطوح مختلف جاده نیز بیشتر می باشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟


هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده ، بدون این که به یاد داشته باشید چگونه مسیری را تا مقصد پیموده اید ؟ اگر جواب شما بله است پس شما هیپنوتیزم بزرگراه را تجربه کردید !

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.