آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


درباره ترکیدن لاستیک بیشتر بدانیم
ترکیدن لاستیک

اصطلاح ترکیدن لاستیک (تایر) توسط رانندگان بسیار استفاده میشود. ترکیدن لاستیک (تایر) در واقع اتفاقیست که درآن لاستیک (تایر) فشارهوای درون خود را از دست میدهد. در حالی که عموما فرض میشود که ترکیدن لاستیک (تایر) ناشی از باد زیاد درون لاستیک (تایر) میباشد.

اضافه بار، ضربه ی شدید، برش بزرگ و یا سوراخ شدن باعث میشود تا لاستیک (تایر) باد خود را به آرامی از دست دهد و در نهایت به اصطلاح میترکد.

امروزه لاستیک (تایر) ها بسیار قابل اعتماد شده اند و ترکیدگی لاستیک (تایر) به اتفاقی غیرمعمول تبدیل شده است. ولی همواره احتمال وقوع آن در هر نوع وسیله ی نقلیه ای وجود دارد.

ترمز ناگهانی و سپس هدایت کردن خودرو به کنار جاده اولین واکنش رانندگان پس از ترکیدن لاستیک (تایر) خودرو میباشد. متاسفانه این واکنش بسیارخطرناک است.

ترمز شدید اشتباه ترین کار ممکن در این شرایط است. چرا که این کار باعث بر هم زدن تعادل خودرو شده و احتمال چپ کردن را بالا میبرد.

هنگام وقوع چنین مسئله ای ابتدا باید بتوانید با خونسردی سرعت کنونی خودرو خود را حفظ کنید. سپس آرام آرام پای خود را از روی پدال گاز بردارید و فرمان را به اطراف نچرخانید. همین کار را ادامه دهید تا سرعت خودرو پایین و پایین تر بیاید. خودرو را آهسته به کنار جاده هدایت کنید و در آخر ماشین را متوقف نمایید.

تعویض به موقع لاستیک (تایر)، انتخاب گزینه ی مناسب با شرایط خودرو و بازدید دوره ای بهترین راه پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از ترکیدن لاستیک (تایر) میباشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

دریافت حواله تایرهای سنگین و نیمه سنگین ( به روز شده )


در اردیبهشت ماه سال جاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد به دلیل شیوع و همه گیری بیماری کرونا جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت و حفظ سلامت و ایمنی ، از این پس رانندگان و مالکان خودروهای سنگین و نیمه سنگین از مراجعه حضوری اجتناب کرده ...

شرکت جی تی یک میلیون ماسک و مبلغی جهت حمایت و مبارزه با کووید-19 در نظر گرفت


شرکت تولید کننده تایر جی تی در سنگاپور برای حمایت از جامعه جهانی در مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 به پویشی به نام Maskforce پیوست .

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.