لاستیک نو یا دست دوم؟!
لاستیک نو یا دست دوم؟!

شما احتمالا در برخی از نقاط تایرهای استفاده شده ماشین را در کنار جاده ها دیده اید. اما آیا شما باید یک تایر استفاده شده را برای صرفه جویی درهزینه خریداری کنید و آن را تا مدت طولانی نگه دارید؟ اکثر مردم تایر های جدید را انتخاب می کنند، اما بعضی به دنبال تایرهای استفاده شده به عنوان راهی برای صرفه جویی در هزینه هستند.

به این مسئله توجه کنید که بعضی فروشندگان تایرهای نو به این صورت معامله می کنند که وقتی شما سه تایر خریداری می کنید چهارمین تایر را رایگان می دهند. شاید نیازی به تایر چهارم نداشته باشید اما میگیرید چون رایگان است. میتوان به تایرهای استفاده شده ای که کمی ساییده شده اند به عنوان گزینه ای برای صرفه جویی در هزینه توجه کنیم.

از طرف دیگر تایر قدیمی و فرسوده ای خریداری می شود که امن نیست. تایرهای استفاده شده ممکن است دارای نقص، ضایعات و آسیب رسان باشند که ممکن است قابل دیدن باشند یا نباشند. به محض خریدن یک تایر استفاده شده می توانید عمق آج را با یک سکه 100تومانی تست کنید. به سادگی سکه 100 تومانی را داخل هر یک از شیار های تایر قرار دهید، اگر کلمه ريال پایین سکه را می توان از هر شیار مشاهده کرد، پس آج خیلی کوتاه است.

اگر آج خوب باشد شما هنوز هم نیاز به بررسی هر گونه نقص در تایر دارید. ممکن است تشخیص آن سخت باشد ویکسری مشکلات تا زمانی که تایرها بر وسیله نقلیه سوار نشده اند مشخص نمی شوند. خرید یک تایر استفاده شده که قبلا وصل شده یا پیچ شده است می تواند پول را ذخیره کند، اما ایده خوبی نیست.

تایرهای ساییده شده سریع متوقف نمی شوند و احتمال اینکه روی سطوح مرطوب سر بخورند بیشتر است. تایر های جدید با نوعی تضمین یا ضمانت همراه است که یک تایر استفاده شده ندارد.اگر می خواهید تایرهای شما در بهترین شرایط ممکن باشد، تایر جدید بخرید. دوام تایر به چندین عامل بستگی دارد، عادات رانندگی شما، ارتفاع جایی که زندگی می کنید، آب و هوا، شرایط جاده و برآورد دوام تایر توسط شرکت سازنده. هر چه جاده ناهموارتر باشد تایرها سریع تر فرسوده می شوند. جاده های پستی بلندی دار، چاله ها و دیگر شرایط اینچنینی در جاده ها سبب ساییده شدن سریع تر آج می شوند.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0