آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


لاستیک کمی مرموز است!
لاستیک کمی مرموز است

تایرها قادرند تا هزاران مایل بدون هیچ مشکلی شما را همراهی کنند. بروزاشکال درتایرمیتواند گاها خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ باشد. مشکلات بزرگ را که میتوان تشخیص داد و رفع کرد. این مشکلات جزئی و کوچک هستند که از دید راننده دور میمانند و میتوانند خسارات جدی به خودرو وارد کنند.

همانطور که قبلا هم در مقاله ی نحوه ی صحیح نگهداری از لاستیک گفتیم، راهکارهای ساده ای وجود دارند که اگر آنها را به درستی انجام دهیم از بروز مشکل در لاستیک جلوگیری میشود. تنظیم میزان باد، بازدید چشمی تایرها و جا به جایی دوره ای لاستیک ها از جمله این راهکار ها می باشند.

ترک های روی دیواره ی لاستیک از جمله همان مشکلات نامشخص و کوچک هستند. وقتی دمای تایر زیاد میشود امکان به جود آمدن این ترک ها بیشتر میشود. کم بادی و پربادی لاستیک هم از عوامل اساسی است. سن تایرهم به این مسئله مربوط است.

مشکل بعدی تاول زدن لاستیک است. این پدیده معمولا زمانی که لاستیک بیش از حد باد میشود اتفاق می افتد. هنگام رانندگی با تایر پرباد فشار به تایر چند برابر میشود در نتیجه حرارت داخلی تایر بالا میرود. این فشار باعث پارگی لایه های درونی تایر شده و به شکل تاول نمود بیرونی پیدا میکند. زمانی که یک تایر بیش از توان تحمل و حد مجاز باد شود فشار باد به ویژه به هنگام حرکت و افزایش دمای تایر که موجب افزایش مضاعف فشار داخل تایر می‌شود، لایه‌های درونی (و گاهی بیرونی) تایر را پاره کرده و موجب برجستگی سطح تایر می‌شود.

بیرون زدگی تایراز رینگ نیز ایرادیست که ممکن است به وجود بیاید. این مشکل نیز به فشار باد لاستیک ربط پیدا میکند. اگر باد لاستیک بیش از حد استاندارد باشد لاستیک به رینگ فشار اورده و باعث کج شدن آن میشود. و برعکس اگر لاستیک کم باد باشد امکان دارد رینگ از لاستیک بیرون بزند.

بنابراین میتوانیم ببینیم چقدر فشار باد لاستیک میتواند مهم باشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هر آنچه که باید درباره فیلتر سوخت ( بنزین ) بدانید !


برای عملکرد مناسب خودرو و موتور نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند : لاستیک ها ، گیربکس ، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !

چرا تایرها را جا به جا کنیم ؟


چرخش لاستیک ها که با الگوهای خاص از جلو به عقب و یا از یک طرف به طرف دیگر تغییر مکان می دهد ، یک عنصر مهم در نگهداری و ایمنی تایر است . در این مقاله به طور دقیق این عملکرد را برای طول عمر لاستیک ها بررسی می کنیم .

آیا خودرو شما برای زمستان آماده است؟


همیشه در فصل سرما و زمستان درصد خرابی خودروها افزایش چشمگیری پیدا می کند . سعی کنید پیش از شروع فصل سرما باتری ، موتور ، سیستم انتقال قدرت ، خطوط ترمز ، فیلترهای هوا و سیستم خنک کننده و گرم کننده را چک کنید

همه آنچه شما باید درباره تعمیر و نگهداری برف پاک کن در زمستان بدانید


برای داشتن یک رانندگی ایمن ، این نکته بسیار مهم است که در همه شرایط آب و هوایی بتوانید دید خوب و واضحی داشته باشید . برف پاک کن خودرو یکی از تجهیزات بسیار مفید ، مهم و ارزان قیمت می باشد که به طرز شگفت انگیزی در تمیز نگه داشتن شیشه جلو و دید شما کمک می کند .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.