آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


لاستیک کمی مرموز است!
لاستیک کمی مرموز است

تایرها قادرند تا هزاران مایل بدون هیچ مشکلی شما را همراهی کنند. بروزاشکال درتایرمیتواند گاها خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ باشد. مشکلات بزرگ را که میتوان تشخیص داد و رفع کرد. این مشکلات جزئی و کوچک هستند که از دید راننده دور میمانند و میتوانند خسارات جدی به خودرو وارد کنند.

همانطور که قبلا هم در مقاله ی نحوه ی صحیح نگهداری از لاستیک گفتیم، راهکارهای ساده ای وجود دارند که اگر آنها را به درستی انجام دهیم از بروز مشکل در لاستیک جلوگیری میشود. تنظیم میزان باد، بازدید چشمی تایرها و جا به جایی دوره ای لاستیک ها از جمله این راهکار ها می باشند.

ترک های روی دیواره ی لاستیک از جمله همان مشکلات نامشخص و کوچک هستند. وقتی دمای تایر زیاد میشود امکان به جود آمدن این ترک ها بیشتر میشود. کم بادی و پربادی لاستیک هم از عوامل اساسی است. سن تایرهم به این مسئله مربوط است.

مشکل بعدی تاول زدن لاستیک است. این پدیده معمولا زمانی که لاستیک بیش از حد باد میشود اتفاق می افتد. هنگام رانندگی با تایر پرباد فشار به تایر چند برابر میشود در نتیجه حرارت داخلی تایر بالا میرود. این فشار باعث پارگی لایه های درونی تایر شده و به شکل تاول نمود بیرونی پیدا میکند. زمانی که یک تایر بیش از توان تحمل و حد مجاز باد شود فشار باد به ویژه به هنگام حرکت و افزایش دمای تایر که موجب افزایش مضاعف فشار داخل تایر می‌شود، لایه‌های درونی (و گاهی بیرونی) تایر را پاره کرده و موجب برجستگی سطح تایر می‌شود.

بیرون زدگی تایراز رینگ نیز ایرادیست که ممکن است به وجود بیاید. این مشکل نیز به فشار باد لاستیک ربط پیدا میکند. اگر باد لاستیک بیش از حد استاندارد باشد لاستیک به رینگ فشار اورده و باعث کج شدن آن میشود. و برعکس اگر لاستیک کم باد باشد امکان دارد رینگ از لاستیک بیرون بزند.

بنابراین میتوانیم ببینیم چقدر فشار باد لاستیک میتواند مهم باشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.