آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


روش صحیح انبار کردن تایر
روش صحیح انبار کردن تایر

 

اگر شما به طور معمول بیش از یک جفت لاستیک در گاراژخود یا انبار نگه میدارید باید به یک سری از اصول توجه داشته باشید. برای مثال برخی از رانندگان یک یا دو جفت لاستیک زمستانی دارند. مسلما این لاستیک تنها در یک فصل از سال بیشترین استفاده را دارد و در سه فصل دیگر باید انبار شود. بنابراین باید به درستی از آنها مراقبت شود.

در اینجا چند توصیه برای انبار کردن داریم :

1.قبل از انبار کردن لاستیک را تمیز کنید

لاستیک ها پس از استفاده کثیف میشوند. گل ولای، گرد وغبار، سنگ ریزه و آلاینده های دیگر ممکن است روی لاستیک وجود داشته باشد. تمیز کردن لاستیک کار ساده ای است. به  یک سطل مخلوط آب و صابون و یک برس تمیزکننده نیاز دارید. به خوبی رینگ و لاستیک را تمیز کنید و سپس بگذارید خشک شود. به هیچ عنوان از اسپری های تمیزکننده و براق کننده استفاده نکنید. 

2.آن را داخل کیسه قرار دهید

وقتی لاستیک کاملا تمیز و سپس خشک شد، در یک کیسه ی بزرگ مثل کیسه ی زباله قرار دهید. سعی کنید هنگام گره زدن و یا وکیوم کردن هوا داخل کیسه نباشد. 

3.لاستیک ها را عمودی روی هم بچینید

توجه کنید که اگر تعداد لاستیک های شما زیاد است آنها را تقسیم کنید و بعد بچینید. یعنی اینکه برجی از لاستیک نسازید و ارتفاع چیدمان را بالا نبرید. چراکه تعداد زیاد لاستیک ها و قرار گرفتن آنها روی هم باعث میشود تا فشار روی لاستیک های زیرین بیشتر شود. پس در نهایت لاستیک ها خراب میشود.

4.لاستیک ها باید از نور خورشید به دور باشند

لاستیک ها به دلیل وجود کربن (دوده)، سیاه هستند. رنگ سیاه هم نور خورشید را بیشتر به خود جذب میکند. اگر تایر ها در معرض نور خورشید قرار گیرند دمای آنها به راحتی میتواند تا 120 درجه سانتی گراد افزایش یابد. این مسئله باعث تخریب کائوچوی داخل لاستیک میشود.

5.لاستیک ها خنکی را دوست دارند

سعی کنید لاستیک ها را در محیطی خشک و بدون رطوبت ولی خنک نگهداری کنید. به هیچ عنوان لاستیک را در فضای باز انبار نکنید. چراکه هر نوع شرایط آب و هوایی روی لاستیک ها تاثیرگذارند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هر آنچه که باید درباره فیلتر سوخت ( بنزین ) بدانید !


برای عملکرد مناسب خودرو و موتور نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند : لاستیک ها ، گیربکس ، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !

چرا تایرها را جا به جا کنیم ؟


چرخش لاستیک ها که با الگوهای خاص از جلو به عقب و یا از یک طرف به طرف دیگر تغییر مکان می دهد ، یک عنصر مهم در نگهداری و ایمنی تایر است . در این مقاله به طور دقیق این عملکرد را برای طول عمر لاستیک ها بررسی می کنیم .

آیا خودرو شما برای زمستان آماده است؟


همیشه در فصل سرما و زمستان درصد خرابی خودروها افزایش چشمگیری پیدا می کند . سعی کنید پیش از شروع فصل سرما باتری ، موتور ، سیستم انتقال قدرت ، خطوط ترمز ، فیلترهای هوا و سیستم خنک کننده و گرم کننده را چک کنید

همه آنچه شما باید درباره تعمیر و نگهداری برف پاک کن در زمستان بدانید


برای داشتن یک رانندگی ایمن ، این نکته بسیار مهم است که در همه شرایط آب و هوایی بتوانید دید خوب و واضحی داشته باشید . برف پاک کن خودرو یکی از تجهیزات بسیار مفید ، مهم و ارزان قیمت می باشد که به طرز شگفت انگیزی در تمیز نگه داشتن شیشه جلو و دید شما کمک می کند .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.