آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


روش صحیح انبار کردن تایر
روش صحیح انبار کردن تایر

 

اگر شما به طور معمول بیش از یک جفت لاستیک در گاراژخود یا انبار نگه میدارید باید به یک سری از اصول توجه داشته باشید. برای مثال برخی از رانندگان یک یا دو جفت لاستیک زمستانی دارند. مسلما این لاستیک تنها در یک فصل از سال بیشترین استفاده را دارد و در سه فصل دیگر باید انبار شود. بنابراین باید به درستی از آنها مراقبت شود.

در اینجا چند توصیه برای انبار کردن داریم :

1.قبل از انبار کردن لاستیک را تمیز کنید

لاستیک ها پس از استفاده کثیف میشوند. گل ولای، گرد وغبار، سنگ ریزه و آلاینده های دیگر ممکن است روی لاستیک وجود داشته باشد. تمیز کردن لاستیک کار ساده ای است. به  یک سطل مخلوط آب و صابون و یک برس تمیزکننده نیاز دارید. به خوبی رینگ و لاستیک را تمیز کنید و سپس بگذارید خشک شود. به هیچ عنوان از اسپری های تمیزکننده و براق کننده استفاده نکنید. 

2.آن را داخل کیسه قرار دهید

وقتی لاستیک کاملا تمیز و سپس خشک شد، در یک کیسه ی بزرگ مثل کیسه ی زباله قرار دهید. سعی کنید هنگام گره زدن و یا وکیوم کردن هوا داخل کیسه نباشد. 

3.لاستیک ها را عمودی روی هم بچینید

توجه کنید که اگر تعداد لاستیک های شما زیاد است آنها را تقسیم کنید و بعد بچینید. یعنی اینکه برجی از لاستیک نسازید و ارتفاع چیدمان را بالا نبرید. چراکه تعداد زیاد لاستیک ها و قرار گرفتن آنها روی هم باعث میشود تا فشار روی لاستیک های زیرین بیشتر شود. پس در نهایت لاستیک ها خراب میشود.

4.لاستیک ها باید از نور خورشید به دور باشند

لاستیک ها به دلیل وجود کربن (دوده)، سیاه هستند. رنگ سیاه هم نور خورشید را بیشتر به خود جذب میکند. اگر تایر ها در معرض نور خورشید قرار گیرند دمای آنها به راحتی میتواند تا 120 درجه سانتی گراد افزایش یابد. این مسئله باعث تخریب کائوچوی داخل لاستیک میشود.

5.لاستیک ها خنکی را دوست دارند

سعی کنید لاستیک ها را در محیطی خشک و بدون رطوبت ولی خنک نگهداری کنید. به هیچ عنوان لاستیک را در فضای باز انبار نکنید. چراکه هر نوع شرایط آب و هوایی روی لاستیک ها تاثیرگذارند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.