آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


تایرهای ران فلت پیرلی (Pirelli)
تایرهای ران فلت پیرلی (Pirelli)

در چند سال اخیر صنعت خودرو سازی بسیار مورد توجه سرمایه گذاران و سهام داران قرار گرفته است. وجود آنها کمک شایانی به رشد این صنعت کرده است. همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین اجزای خودرو لاستیک می باشد.

پیرلی یک نوع لاستیک ران فلت طراحی کرده است که از دو تکنولوژی در تولید آن استفاده نموده است. نام این لاستیک سیل اینساید (Seal Inside) می باشد. این تایر خود ترمیم است.یعنی وقتی جسم خارجی لاستیک را سوراخ میکند لاستیک پنچر نمیشود. میتوانید به مسیر ادامه دهید. حالا می رسیم به این سوال که مکانیزم این لاستیک چگونه است.

در طراحی این لاستیک از دو تکنولوژی استفاده شده است. تکنولوژی "Seal Inside" و "Self Sealing" . این سیستم دو فازی عمل میکند.

فازاول: وقتی جسمی خارجی وارد لاستیک شما میشود این لاستیک از طریق تکنولوژی اول مایه ای چسبناک دور آن جسم خارجی ایجاد میکند تا فشار باد لاستیک خارج نشود. این مایه ی چسبناک تا زمانی که جسم خارجی درون آن باشد وجود خواهد داشت. پس جای نگرانی برای پنچر شدن نخواهید داشت.

فازدوم: شما شاید در وحله ی اول فکر کنید که وقتی جسم خارجی بیرون کشیده می شود باد لاستیک هم خارج می شود. ولی اینطور نیست. آن مایه ی چسبنده سریعا سوراخ ایجاد شده را پر میکند. این لاستیک تا 85 درصد احتمال کاهش فشار باد را کم می کند. نکته ی جالب این است که از این لاستیک میتوان برای هر خودرویی استفاده کرد. این لاستیک نیاز به رینگ خاصی ندارد و برای ماشینهایی که سیستم TPMS  هم ندارند قابل نصب می باشند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است ، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است . این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد .

تولد اولین خودرو سونی


در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.