آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


شاید ندانیم!
هر چیزی که راجبه تایر نمیدانیم

بیشتر مردم فکر میکنند که لاستیک یک شی دوار است که نیازی به رسیدگی های دوره ای ومراقبت ندارد. در صورتی که چنین نمیباشد. این سازه روز به روز در حال پیشرفته شدن است و تغییرات زیادی روی طراحی و ترکیب آن رخ داده است. همه ی این تغییرات از بدو تولید لاستیک تا به حال، در راستای بهبود کیفیت تولید و بالا بردن عملکرد لاستیک بوده اند.

در اینجا به یک سری از حقایق در مورد لاستیک ها نگاهی می اندازیم :

تایر های ران فلت میتوانند تا 160 کیلومتر بعد از پنچری حرکت کنند. البته اگر با سرعت کمتری حرکت کنید مسافت بیشتری را می توانید با آن ها طی کنید، زمانی که شما آهسته تر رانندگی می کنید تایر ها گرمای کمتری را تولید می کنند که باعث کاهش فرسودگی در کائوچو و سیم های داخل لاستیک می شود. وقتی لاستیک ران فلت خودرو شما پنچر میشود لازم نیست نگران باشید، با حفظ آرامش و با رعایت سرعت مطمئنه این لاستیک ها میتوانند تا رسیدن به نزدیک ترین محل تعویض لاستیک شما را همراهی کنند.

لاستیک های باریک دوباره وارد بازار میشوند. شاید شما لاستیک های دهه 20 میلادی را به یاد داشته باشید. منتظر بازگشت آنها باشید. امروزه خودرو سازان بزرگ همچون BMW به سراغ این مدل لاستیک های باریک رفته اند، برای مثال در مدل i3 از لاستیک Ecopia ساخته شده توسط شرکت بریجستون استفاده شده است. خودرو سازان به دلیل مقاومت کم این نوع لاستیک ها در مقابل باد وکشش ایرودینامیکی اندک به سراغ این این مدل لاستیک ها رفته اند. حتی Corvette z51 هم به این نوع لاستیک ها مجهز خواهد شد.

حواستان به الکتریسیته ساکن باشد تایر های مدرن رسانای کمتری بین سطح زمین و خودرو هستند و این به آن معناست که الکتریسیته ساکن بیشتری در خودرو ذخیره خواهد شد و باعث بروز اتفاقات و مشکلاتی در هنگام سوخت گیری و یا در زمان خروج شما از خودرو خواهد شد. امروزه تایر ها به دلیل نوع طراحی مدرن که کاهش اصطکاک، وزن و بلوک های کربنی از اهداف آن می باشند نقش نارسانایی بیشتری با زمین دارند.

این مشکل را با استفاده از طرح "آج آنتنی" که خط نازکی از کائوچو خالص (بدون سیلیکون) می باشد، می توان رفع کرد. آج آنتی به عنوان رسانا بین تایر و سطح زمین عمل خواهد کرد تا خودرو به زمین متصل باشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟


هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده ، بدون این که به یاد داشته باشید چگونه مسیری را تا مقصد پیموده اید ؟ اگر جواب شما بله است پس شما هیپنوتیزم بزرگراه را تجربه کردید !

با اجزای و موادی که تایر از آن ساخته می شود ، آشنا شوید.


تایرها حاوی ترکیبات لاستیکی و مواد مختلفی هستند ، تا در مقابل شرایط مختلف جاده ای و آب و هوایی مقاومت خود را حفظ کنند و همچنین انتظار می رود تایرها با حفظ عملکرد اساسی و ویژگی های ایمنی ، هزاران کیلومتر مسیر را طی کنند.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.