آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


شاید ندانیم!
هر چیزی که راجبه تایر نمیدانیم

بیشتر مردم فکر میکنند که لاستیک یک شی دوار است که نیازی به رسیدگی های دوره ای ومراقبت ندارد. در صورتی که چنین نمیباشد. این سازه روز به روز در حال پیشرفته شدن است و تغییرات زیادی روی طراحی و ترکیب آن رخ داده است. همه ی این تغییرات از بدو تولید لاستیک تا به حال، در راستای بهبود کیفیت تولید و بالا بردن عملکرد لاستیک بوده اند.

در اینجا به یک سری از حقایق در مورد لاستیک ها نگاهی می اندازیم :

تایر های ران فلت میتوانند تا 160 کیلومتر بعد از پنچری حرکت کنند. البته اگر با سرعت کمتری حرکت کنید مسافت بیشتری را می توانید با آن ها طی کنید، زمانی که شما آهسته تر رانندگی می کنید تایر ها گرمای کمتری را تولید می کنند که باعث کاهش فرسودگی در کائوچو و سیم های داخل لاستیک می شود. وقتی لاستیک ران فلت خودرو شما پنچر میشود لازم نیست نگران باشید، با حفظ آرامش و با رعایت سرعت مطمئنه این لاستیک ها میتوانند تا رسیدن به نزدیک ترین محل تعویض لاستیک شما را همراهی کنند.

لاستیک های باریک دوباره وارد بازار میشوند. شاید شما لاستیک های دهه 20 میلادی را به یاد داشته باشید. منتظر بازگشت آنها باشید. امروزه خودرو سازان بزرگ همچون BMW به سراغ این مدل لاستیک های باریک رفته اند، برای مثال در مدل i3 از لاستیک Ecopia ساخته شده توسط شرکت بریجستون استفاده شده است. خودرو سازان به دلیل مقاومت کم این نوع لاستیک ها در مقابل باد وکشش ایرودینامیکی اندک به سراغ این این مدل لاستیک ها رفته اند. حتی Corvette z51 هم به این نوع لاستیک ها مجهز خواهد شد.

حواستان به الکتریسیته ساکن باشد تایر های مدرن رسانای کمتری بین سطح زمین و خودرو هستند و این به آن معناست که الکتریسیته ساکن بیشتری در خودرو ذخیره خواهد شد و باعث بروز اتفاقات و مشکلاتی در هنگام سوخت گیری و یا در زمان خروج شما از خودرو خواهد شد. امروزه تایر ها به دلیل نوع طراحی مدرن که کاهش اصطکاک، وزن و بلوک های کربنی از اهداف آن می باشند نقش نارسانایی بیشتری با زمین دارند.

این مشکل را با استفاده از طرح "آج آنتنی" که خط نازکی از کائوچو خالص (بدون سیلیکون) می باشد، می توان رفع کرد. آج آنتی به عنوان رسانا بین تایر و سطح زمین عمل خواهد کرد تا خودرو به زمین متصل باشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.