آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


فرمان پذیری
فرمان پذیری

نرمی فرمان و فرمان پذیری راحت خودرواز جمله عواملی مهم حین رانندگی است. اما گاهی اوقات فرمان سخت میچرخد و اصطلاحا سفت می شود. عوامل متععدی باعث ایجاد چنین حالتی می شود که با هم آنها را بررسی می کنیم :

1.سیستم تعلیق

بدون وجود سیستم تعلیق لاستیک های خودرو روی زمین قرار نمی گرفتند. این سیستم بخصوص در ناهمواری ها و دست اندازها نقش اصلی خود را نشان میدهد. کمک فنرها از مهمترین اجزای سیستم تعلیق خودرو هستند. فنرهای موجود در کمک فنرها با فشرده شدن، ضربه و تکانه های ناشی از ناهمواری های سطح جاده را جذب کرده و مانع آسیب رسیدن به بدنه اصلی خودرو می شوند. این سیستم همیشه باید تنظیم باشد. وقتی سیستم تعلیق به خوبی کار نکند فرمان پذیری خودرو سخت تر شده  گاها باعث ایجاد صدا هنگام پیچیدن خواهد شد.

2.تایرها

داشتن لاستیک مناسب برای خودرو قطعا بر بهبود فرمان پذیری خودرو موثر است. سایز لاستیک یکی از مهمترین عوامل می باشد. پهن کردن سایز لاستیک ممکن است فرمان پذیری را دچار مشکل کند. پس همیشه سعی کنید سایزاستاندارد خودرو خود را تهیه کنید و در صورت تمایل به پهن کردن حتما آن را نزد فرد متخصصی ببرید. در این مقاله نیز ما به اصول کلی پلاس سایزینگ یا همان پهن کردن سایز لاستیک اشاره کردیم. سالم بودن آج لاستیک هم حائز اهمیت می باشد. آج لاستیک نقشی محوری در ترمزگیری و همینطور در نرمی فرمان دارد.

3.آیرودینامیک

آیرودینامیک کلمه ایست که از دو بخش اصلی یعنی هوا و حرکت تشکیل شده است. در واقع آیرودینامیک به دنبال این است که هوا هنگام حرکت چگونه عمل می کند. وقتی ماشینی به سمت جلو حرکت می کند فشار هوای جلو آن اندکی از فشار هوای پشت بیشتراست. سیستم ایرودینامیک به خودرو کمک میکند تا هنگام حرکت این فشار هوا به صورت یکسان به خودرو وارد شود. در نتیجه بدین ترتیب تعادل خودرو حفظ می شود. ضریب ایرودینامیک خودرو ها با هم متفاوت است. خودروهایی که ضریب ایرودینامیکی پایینی دارند فرمان پذیری ضعیف تری را نیز دارند.

4.سایر موارد

عوامل خارجی مثل آب و هوا نیز فرمان پذیری را تحت تاثیر قرار می دهد. به عنوان مثال در فصولی از سال که بارندگی وجود دارد اگر لاستیک متناسب با فصل انتخاب نشود مشکل عدم فرمان پذیری مناسب به وجود خواهد آمد. هر چند که به طور کلی فرمان پذیری در برف و بارندگی های سنگین سخت است ولی با رعایت این نکات میتوانیم رانندگی ایمنی را تجربه کنیم.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هر آنچه که باید درباره فیلتر سوخت ( بنزین ) بدانید !


برای عملکرد مناسب خودرو و موتور نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند : لاستیک ها ، گیربکس ، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !

چرا تایرها را جا به جا کنیم ؟


چرخش لاستیک ها که با الگوهای خاص از جلو به عقب و یا از یک طرف به طرف دیگر تغییر مکان می دهد ، یک عنصر مهم در نگهداری و ایمنی تایر است . در این مقاله به طور دقیق این عملکرد را برای طول عمر لاستیک ها بررسی می کنیم .

آیا خودرو شما برای زمستان آماده است؟


همیشه در فصل سرما و زمستان درصد خرابی خودروها افزایش چشمگیری پیدا می کند . سعی کنید پیش از شروع فصل سرما باتری ، موتور ، سیستم انتقال قدرت ، خطوط ترمز ، فیلترهای هوا و سیستم خنک کننده و گرم کننده را چک کنید

همه آنچه شما باید درباره تعمیر و نگهداری برف پاک کن در زمستان بدانید


برای داشتن یک رانندگی ایمن ، این نکته بسیار مهم است که در همه شرایط آب و هوایی بتوانید دید خوب و واضحی داشته باشید . برف پاک کن خودرو یکی از تجهیزات بسیار مفید ، مهم و ارزان قیمت می باشد که به طرز شگفت انگیزی در تمیز نگه داشتن شیشه جلو و دید شما کمک می کند .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.