آشنایی با علائم روی داشبورد (پنل) خودرو
 

 

هایپر تایرچراغ ترمز دستی:

روشن بودن این چراغ به این معناست که ترمز دستی شما بالاست. اگر این چراغ به حالت چشمک زن در بیاید به این معناست که در سیستم ترمز خودرو مشکل وجود دارد. در اسرع وقت آن را بررسی نمایید.

 

هایپر تایر چراغ هشدار دهنده ی موتور:

اگرچراغ اخطار موتور روشن شود به این معناست که موتور شما قدرت کافی و لازم را از دست داده است. بنابراین دراولین فرصت خودرو خود را نزد مکانیک برده تا مشکل بررسی شود. بی توجهی به این اخطار میتواند آسیب جدی به خودرو وارد نماید.

 

هایپر تایر چراغ اخطار کیسه ی هوا:

کیسه ی هوا یک وسیله ی بسیار کارآمد برای حفظ ایمنی راننده و سرنشینان میباشد. اگر این چراغ روشن شود یعنی اینکه کیسه ی هوا غیرفعال است. از درست کار کردن این کیسه حتما اطمینان حاصل نمایید.

 

هایپر تایرچراغ قدرت فرمان:

اگر چراغ فرمان (EPAS ) روشن شد به معنای این است که مشکلی در سیستم فرمان شماست. اگر این مشکل رفع نشود، فرمان ماشین سفت شده و کنترل آن سخت میشود.

 

هایپر تایر چراغ اخطار خنک کننده(رادیاتور):

این علامت نشان دهنده کم بودن آب رادیاتور خودرو میباشد. بدون وجود مایع خنک کننده، موتور بیش از حد داغ خواهد شد. پس مایع خنک کننده باید در مخزن مربوطه وجود داشته باشد. روشن شدن این چراغ به این معناست که آب مخزن کم یا تمام شده است و دمای موتور بالا رفته است. پس باید جهت پر کردن آن اقدام نمایید.

 

هایپر تایر چراغ روغن موتور:

این علامت، هشدار کم بودن روغن موتور میباشد.

 

هایپر تایر چراغ باتری:

روشن شدن این چراغ نشانگر ضعیف بودن باتری است. وقتی سوئیچ ماشین را باز میکنیم این چراغ روشن میشود. اگر پس از چند ثانیه چراغ خاموش نشود یعنی برق خودرو شما دچار مشکل شده است.

 

هایپر تایر چراغ اخطار فشار باد لاستیک (TPMS):

امروزه برای بسیاری از ماشین های مدرن و جدیدی که تولید میشود این سیستم نصب میشود. این سیستم نقش نظارتی بر میزان فشار باد داخل لاستیک (تایر) دارد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0