آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


نیتروژن یا هوا؟ کدام برای لاستیک(تایر) شما مناسب تر است؟
نیتروژن یا هوا؟ کدام برای لاستیک(تایر) شما مناسب تر است؟

 

لاستیک (تایر) ها معمولا با نیتروژن پر میشوند. باد درون لاستیک (تایر) با کم و زیاد شدن دمای هوا تغییر میکند. به همین خاطر است که توصیه میشود صبح زود قبل از اینکه دمای محیط افزایش یابد و تابش نور خورشید زیاد شود این کار انجام پذیرد. درون لاستیک (تایر) ساختار میکروسکوپی ای وجود دارد که شبیه رشته های ماکارانی به هم چسبیده است. این رشته های مولکولی دائما در حال حرکت هستند. در این حالت قسمتی از این گازها از فضاهای موجود بین مولکولها فرار میکنند و به مرور زمان باعث کاهش فشار باد داخل لاستیک (تایر) میشود. در نتیجه باد لاستیک (تایر) به مرور زمان کاهش می یابد.

فرق اصلی گاز نیتروژن و اکسیژن در این است که گاز اکسیژن با توجه به مولکول های کوچکتری که دارد زودتر از فضاهای گفته شده خارج شده و از بین میرود ولی نیتروژن ماندگاری بالاتری دارد. انتخاب شما بستگی به چگونگی استفاده ی شما از وسیله ی نقلیه تان دارد. اگر کاربری شما از ماشین در یکی از مقوله های زیر قرار میگیرد، پرکردن باد لاستیک (تایر) شما با گاز نیتروژن بهتر خواهد بود:

 اگر اتومبیل شما مخصوص مسابقات است.

اگر ماشین شما برای مدتی طولانی استفاده نشده است.

اگر شما صاحب اتومبیل های کلکسیونی هستید و از آنها به طور مستمر استفاده نمیکنید.

ولی به طور کلی امروزه از گاز نیتروژن برای پر کردن باد درون لاستیک (تایر) استفاده میشود و مزایای استفاده از آن بسیار بیشتر از هوای معمولی میباشد. پس در جواب به این سوال که کدامیک از گازهای نام برده شده بهتر است، باید گفت که نیتروژن. نیتروژن، فشار باد لاستیک (تایر) را حفظ میکند، صرفه جویی در هزینه های سوخت را به همراه دارد و رطوبت کمتری در داخل لاستیک(تایر) ایجاد میکند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

روح گذشته با انرژی پاک : آزمایشگاه خودرو Zero ، از لندرور برقی کلاسیک خود رونمایی کرد.


تیم طراحی خلاق در آزمایشگاه های خودرو Zero ، از خودروی شاسی بلند لندرور سری 3 کلاسیک که برقی و دوستدار محیط زیست می باشد رونمایی کرد.

تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season جی تی رادیال


جی تی اعلام کرد تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season برای مسافت های طولانی و رانندگی نرم و بی صدا طراحی شده است . این لاستیک مناسب برای انواع خودروهای سواری ، شاسی بلند و وانت می باشد که توسط کمپانی جی تی و با برند GT Radial ارائه می شود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.