آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


نیتروژن یا هوا؟ کدام برای لاستیک(تایر) شما مناسب تر است؟
نیتروژن یا هوا؟ کدام برای لاستیک(تایر) شما مناسب تر است؟

 

لاستیک (تایر) ها معمولا با نیتروژن پر میشوند. باد درون لاستیک (تایر) با کم و زیاد شدن دمای هوا تغییر میکند. به همین خاطر است که توصیه میشود صبح زود قبل از اینکه دمای محیط افزایش یابد و تابش نور خورشید زیاد شود این کار انجام پذیرد. درون لاستیک (تایر) ساختار میکروسکوپی ای وجود دارد که شبیه رشته های ماکارانی به هم چسبیده است. این رشته های مولکولی دائما در حال حرکت هستند. در این حالت قسمتی از این گازها از فضاهای موجود بین مولکولها فرار میکنند و به مرور زمان باعث کاهش فشار باد داخل لاستیک (تایر) میشود. در نتیجه باد لاستیک (تایر) به مرور زمان کاهش می یابد.

فرق اصلی گاز نیتروژن و اکسیژن در این است که گاز اکسیژن با توجه به مولکول های کوچکتری که دارد زودتر از فضاهای گفته شده خارج شده و از بین میرود ولی نیتروژن ماندگاری بالاتری دارد. انتخاب شما بستگی به چگونگی استفاده ی شما از وسیله ی نقلیه تان دارد. اگر کاربری شما از ماشین در یکی از مقوله های زیر قرار میگیرد، پرکردن باد لاستیک (تایر) شما با گاز نیتروژن بهتر خواهد بود:

 اگر اتومبیل شما مخصوص مسابقات است.

اگر ماشین شما برای مدتی طولانی استفاده نشده است.

اگر شما صاحب اتومبیل های کلکسیونی هستید و از آنها به طور مستمر استفاده نمیکنید.

ولی به طور کلی امروزه از گاز نیتروژن برای پر کردن باد درون لاستیک (تایر) استفاده میشود و مزایای استفاده از آن بسیار بیشتر از هوای معمولی میباشد. پس در جواب به این سوال که کدامیک از گازهای نام برده شده بهتر است، باید گفت که نیتروژن. نیتروژن، فشار باد لاستیک (تایر) را حفظ میکند، صرفه جویی در هزینه های سوخت را به همراه دارد و رطوبت کمتری در داخل لاستیک(تایر) ایجاد میکند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

کرونا ، گودیر را هم به چالش کشید !


گودیر آینده ای را برای رانندگان تصور می کند که دیگر هنگام آسیب مجبور به تعویض لاستیک خود نیستند . بلکه در چنین شرایطی لاستیک ها بتوانند خود را ترمیم کنند.

لاستیک های هوشمند گودیر


شرکت تایر و لاستیک گودیر اخیراً نزدیک به 5 میلیون کیلومتر آزمایش بر روی جاده ها و آزمایشات میدانی از مشتریان با لاستیک های متصل انجام داده است . لاستیک های متصل – لاستیک هایی هستند که سنسورهای تعبیه شده دارند و قادر به اعلام شرایط لاستیک و خودرو به راننده می باشند .

راه اندازی مرکز جا به جایی و حمل ونقل شهری هوشمند


شرکت فناوری کانتینتال در جهت ایجاد شهرهای امن تر و هوشمند تر قدم بزرگی را برداشته است . این شرکت یک مرکز جا به جایی و حمل و نقل شهری هوشمند در ابرن هیلز ، میشیگان راه اندازی کرده است.

طراحی جدید میشلن برای خوروهای گلف و چمن زنی


میشلن امریکای شمالی ، تایرهای جدید X Tweel Turf Comfort را برای خودرو های گلف ، چرخ دستی های گلف و ماشین های چمن زنی معرفی کرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.