آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


کائوچو، ماده اولیه تولید تایر
 

کائوچو بیش از هزارسال است که کشف شده است و مورد استفاده قرار میگیرد. کائوچو منبعی کاملا طبیعی است. در حال حاضر در محصولات کائوچویی بیشتر از کائوچوی مصنوعی استفاده میشود. علت آن هم این است که این ماده به اندازه ی کافی برای تولید محصولات مورد نیاز موجود نمیباشد. کائوچو انواع مختلفی دارد. این ماده به طور کلی به دو دسته تقسیم میشود، کائوچوی طبیعی و مصنوعی. کائوچوی طبیعی مایع شیری سفید رنگ نسبتا غلیظی است که به آن لاتکس میگویند. این مایع از درخت خاصی گرفته میشود. این درختان بیشتر در کشورمالزی و تایلند یافت میشوند. از کائوچو بیشتر در زمینه ی تولید لاستیک (تایر) استفاده میشود. در واقع ماده ی اولیه ی تشکیل دهنده ی تمامی لاستیک (تایر) ها اعم از خودرو، دوچرخه، کامیون و ... کائوچو میباشد.

کائوچوی طبیعی:  (natural rubber) 

کائوچوی طبیعی در شیره ی درختی به نام هوآ (Hevea) وجود دارد و از پلیمر شدن هیدروکربنی به نام متیل و بوتادین به ایزوپرن به وجود می آید. با توجه به اینکه در فرمول ساختمانی کائوچو یا لاتکس طبیعی هنوز یک پیوند دوگانه وجود دارد، به همین دلیل وقتی کائوچو را با گوگرد یا سولفور حرارت دهیم، این منومرها پیوند پی را باز میکنند و با ظرفیت های آزاد شده، اتم گوگرد را میگیرند. در نتیجه کائوچو به لاستیک (تایر) تبدیل میشود.

کائوچوی مصنوعی (synthetic rubber):

حرارت دادن کائوچو با گوگرد و تولید لاستیک(تایر) را اصطلاحا ولکانیزاسیون مینامند.به همین دلیل، لاستیک حاصل را نیز، کائوچوی ولکانیزه گویند.چند نوع کائوچوی مصنوعی نیز ساخته شده اند که از مواردی مانند بوتادی ان و جسمی به نام کلر و بوتادین معروف به کلروپرن به راحتی پلیمریزه شده و به نوعی کائوچوی مصنوعی به نام نئوپرن تبدیل میشود. به طور کلی، کائوچوی طبیعی مقاوم تر، بادوام تر و سالم تر است. اثرات زیست تخریبی آن به مراتب کمتر میباشد. درست است که قیمت لاستیک (تایر)هایی که در آن بیشتر از کائوچوی طبیعی استفاده شده است بالا است اما در عین حال طول عمر و چسبندگی این لاستیک (تایر) ها بیشترمیباشد. برای مثال در موارد خاص همانند تولید لاستیک (تایر) هواپیما و یا لاستیک (تایر) ماشین های فرمول یک تقریبا به صورت کامل از کائوچوی طبیعی استفاده میشود.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.