راهنمایی برای خرید یک لاستیک مناسب

خرید لاستیک برای ماشین برای اکثر مردم کاری پیچیده، زمان بر و پرهزینه ای است. اما اگر می خواهید لاستیک جدید بخرید؛ برای انتخابی راحت، راهنمایی مرحله به مرحله ما رو دنبال کنید تا هم لاستیکی مناسب بخرید، و هم هزینه های سنگینی پرداخت نکنید.


1.چه موقع به لاستیک جدید نیاز دارید؟

  • وقتی هنگام راننده گی حس می کنید خودرو به سمتی کشیده می شود.
  • وقتی حس می کنید خودرو در مسیر لغزش دارد.
  • موقع ترمز گرفتن خودرو به موقع متوقف نمی شود.

اما عجله نکنید اول از سلامت سیستم های فنی خودرو مطمئن شوید.

با یک سکه عمق شیار ها را بررسی کنید و فشار هوای داخل تایرها رو چک کنید و بعد از آن اقدام به خرید کنید.
اما در مواقعی که لاستیک پارگی ها یا بریدگی شدیدی داشت، دیگر به بررسی نیازی نیست و باید به صورت فوری به فکر تایری جدید باشید.

2. برای خرید لاستیک شرایط آب و هوایی منطقه ی زندگی خود، نوع راننده گی تان، جاده هایی که در آنها رفت و آمد دارید و میزان استفاده از خودرو تان در طول هفته را در نظر بگیرید.
3. سایز مناسب لاستیک برای خودروی شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است، و این امر بر روی مصرف سوخت و سرعت خودروی شما تاثیر دارد.
4. گارانتی و خدمات پس از فروش محصول را بررسی کنید تا در صورت معیوب بودن یا متناسب نبودن لاستیک بتوانید آن را تعویض کنید.
5. تاریخ تولید لاستیک را بررسی کنید. اگرچه لاستیک تاریخ انقضا ندارد اما بهتر است بیشتر از ۵ سال از تاریخ تولید نگذشته باشد، که این طول عمر به شرایط نگهداری از لاستیک نیز بستگی دارد.
6. از فروشگاه های معتبر خرید کنید تا از صحت و سلامت تایر جدید مطمئن باشید و قبل از خرید قیمت ها، شرایط خدمات، گارانتی ها و تخفیف ها را با هم مقایسه کنید.
7. برای صرفه جویی در زمان از فروشگاه های معتبر به صورت آنلاین خرید کنید، و از راهنمایی های آنها برای خرید لاستیک مناسب و خدمات ارسال و نصب آنها بهره مند شوید.
8. برای تعویض لاستیک ها به افراد متخصص مراجعه کنید تا آسیبی به دیگر قطعات و لوازم مربوط به چرخ و رینگ وارد نشود.
9. با توجه به شغل و استفاده ای که از خودرو دارید، دقت کنید که میزان وزن بار و فشار هوای لاستیک متناسب با نیاز شما باشد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مطلب امینی مونقی

در تاریخ 1399/11/19

مقایسه 0