آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


جایگاه لاستیک در صنعت
جایگاه لاستیک در صنعت

تایر محصولی است که از لاستیک، مواد شیمیایی، سیم ونخ ساخته شده است. همه مردم به نوعی با تایر سروکار دارند واین محصول در کشور ما عموما " لاستیک" نامیده می شود. تایرها از نظر کاربرد شامل: سواری، وانتی، کامیونی، اتوبوسی، هواپیما، راهسازی، صنعتی، موتور سیکلت، دوچرخه و فرغون میباشند.

با توجه به اینکه ازعمرتایر بیش از یک قرن و اندی نمی گذرد ولی مانند دیگر نو آوری ها برق، تلفن، رایانه ......(نقش ویژه ای درعرصه های گوناگون اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ) زندگی بشرایفا میکند. در سطح جامعه آشنایی کاربران با تایری که با آن سرو کار دارند بسیار مهم است واززیان های مالی و جانی در کشورمیکاهد.هر تایر دارای شاخص بار، نما، سرعت، میزان باد و تاریخ تولید می باشد، که توجه به آن ها علاوه بر مصرف بهینه و کاهش هزینه باعث پیشگیری از خطرات نیز می شود.

یکی از دلایل مهمی که باعث صدمه جدی و در نهایت ترکیدن تایر می شود حرکات روی کم بادی است. حرکت روی کم بادی دمای تایر را سریعا بالا برده و زمینه متلاشی شدن لایه ها را فراهم می سازد. بار بیش از حد مجاز و خارج از تحمل ساختارتایر نیز تایر را معیوب و غیر قابل استفاده می کند. لذا آشنایی با نکات ایمنی و نگهداری تایر می تواند در حفظ جان ومال کاربران آن بسیار مهم باشد.

تولید انواع تایر شامل مراحل مختلف، فن آوری پیچیده و کنترل کیفیت دقیق می باشد و چنانچه در هرمرحله مشکلی ایجاد شود محصول دارای عیب فنی بوده و خسارت مالی و جانی ببار می آورد. از عمر فن آوری صنعت پر اهمیت و بزرگ تایر در دنیا حدود 120 و در کشور ما بایش از 50 ساال میگذرد. همانطور که گفته شد تایر از اجزای مختلفی ساخته شده است. در کارخانه های تولید تایر با فن آوری پیچیده و پیشرفته این اجزا ساخته شده و سپس با مونتاژ آن ها تایر تولید می شود. حدود 45 درصد وزن تایر لاستیک می باشد که در تمام قسمت های تایر به کار می رود. برای تهیه لاستیک باید ازکائوچوهای طبیعی و مصنوعی و مواد شیمیایی و دوده استفاده کرد و آمیزه را تهیه نمود. تهیه آمیزه لاستیکی مهارت زیادی لازم دارد تا بتوان با صرفه جویی مناسب آمیزه کارآمد و مقاوم در برابر عوامل گوناگون بوجود آورد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تفاوت بین لاستیک های All-Terrain و Mud-Terrain


ممکن است این سخت ترین تصمیمی باشد که هر یک از علاقه مندان به آفرود با آن روبرو شوند ، اینکه آیا با لاستیک All-Terrain یا Mud-Terrain به سفر و آفرود بروند ؟ آنها با انتخاب این تایرها نگران مسیرهای سنگی ، ناهموار و گل آلود نخواهند بود و کسانی که به آفرود می روند به شما خواهند گفت که تایر مناسب می تواند یک خاطره خوب در مسیر و یا یک کابوس برای شما بسازد .

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.