آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


شش نقش اصلی لاستیک (تایر)
 

 

صرف نظر از نوع جاده و شرایط آب و هوایی، لاستیک (تایر) نقش هدایت کننده دارد. توانایی خودرو برای حرکت درمسیر مستقیم بستگی به لاستیک (تایر) یک خودرو دارد. در واقع، لاستیک (تایر) نیروی عرضی را دریافت کرده و بدون انحراف از مسیر به حرکت درمی آید. نکته ی قابل توجه این است  که هر خودرو دارای میزان فشار باد مشخص و استانداردی میباشد. با مد نظر قرار دادن این میزان میتوانیم راحت تر و با اطمینان بیشتری رانندگی کنیم.

بدنه ی خودرو روی چهارلاستیک (تایر) آن سواراست. هنگامی که ماشین به حرکت درمی آید، این لاستیک (تایر) است که باید درزمان شتاب گیری و ترمز گیری ماشین مقاومت داشته باشد. جالب است بدانیم که یک لاستیک (تایر) قادر به تحمل فشاری معادل 50 برابر وزن خود میباشد.

نقش دیگر لاستیک (تایر) عبور دادن ماشین از دست اندازها وموانع سطح جاده است. وجود لاستیک (تایر) از رسیدن آسیب جدی به ماشین جلوگیری میکند. همچنین نقش بسزایی درافزایش طول عمر خودرو دارد.

از مشخصه های اصلی لاستیک (تایر) انعطاف پذیری آن می باشد. کشش بالای هوای موجود در لاستیک (تایر) آن را قادر به مقاومت در برابر تغییر شکل پی در پی جاده میکند. در نتیجه میتوان گفت که فشارهوای استاندارد ایمنی راننده و سرنشینان را تضمین میکند.

لاستیک (تایر) روی مصرف سوخت ماشین نیز اثرگذار میباشد. میزان کاهش یا افزایش مصرف سوخت بستگی به نوع لاستیک (تایر)ی  که شما انتخاب میکنید دارد.

لاستیک (تایر)، انرژی را از موتور به زمین منتقل میکند. اینکه چگونه و به چه میزان این نیرومنتقل می شود بستگی به کیفیت لاستیک (تایر) و فاصله ای که لاستیک (تایر) با سطح زمین پیدا میکند دارد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.