بهترین لاستیک برای تندر 90
بهترین لاستیک برای تندر ۹۰

به اعتقاد خیلی از کارشناسان تندر90 یکی از بهترین عملکردها را در میان خودروهای هم رده موجود در بازار ایران کسب کرده است، این خودرو در ایران با نام های متفاوتی شناخته می شود که از آن جمله می توان به مواردی همچون تندر۹۰، ال ۹۰ و لوگان اشاره کرد، تندر۹۰ سالها قبل طی یک قرارداد میان رنو فرانسه و ایران وارد کشور شد.

تندر ۹۰ به بازارهای مختلفی همچون مراکش، روسیه، برزیل، هند، کلمبیا و آفریقای جنوبی عرضه شد و بعد از مدتی سر از ایران هم در آورد. ال ۹۰ توسط دو کمپانی ایران خودرو و پارس خودرو مونتاژ می شود، ال ۹۰ در اصل نتیجه تفکر مسئولین رنو فرانسه به جهت ساخت محصولی با قیمت اقتصادی است. ال ۹۰ در سال ۱۹۹۹ میلادی به بازارهای مذکور عرضه شد، داچیا رومانی که زیر مجموعه ی رنو فرانسه است اعلام کرد که لوگان حاصل ۴ سال تحقیق ما بوده و این تحقیقات تحت پروژه X90 به سرانجام رسیده است.

 داچیا از مهمترین خصوصیات تندر۹۰ اقتصادی بودن آن را عنوان نمود و هدف از طراحی این خودرو را ارزان بودن و در عین حال کم مصرف بودن ذکر کرد. تندر نود در ابتدای ورود به بازار ایران بازخورد مناسبی دریافت نکرد، چرا که عده زیادی معتقد بودند که تندر۹۰ خودرویی با ظاهر بد است، اما در کمال تعجب این خودرو مورد استقبال زیادی قرار گرفت، تندر۹۰ به واسطه مشخصات فنی خوب به راحتی توانسته است با رقبای هم قیمتش در بازار ایران رقابت کند.

تندر ۹۰ در حال حاضر با توجه به عملکرد خوبش دارای طرفداران زیادی در ایران است. ال ۹۰ موفق شده ۳ ستاره ایمنی از موسسه معتبر اروپایی "ENCAP" کسب کند.

لاستیک استاندارد این خودرو سایز185/65/15 میباشد. امکان انتخاب سایز پهن تر نیز در صورت تمایل وجود دارد. میتوان سایز  195/60/15 و یا 205/60/15 را جایگزین کرد. در حال حاضر تایر های تولید شرکت های داخلی همچون یزد تایر و کویر تایر و بارز به عنوان تایر استاندارد در زمان عرضه به بازار بهمراه این خودرو عرضه میشود و مصرف کنند گان بنا بر بودجه و سلیقه خود در زمان نیاز به جایگزینی تایرها، نیاز خود را با انتخاب از میان تنوع زیادی از برند های داخلی و خارجی فراهم می نمایند.

مناسب ترین لاستیک برای تندر 90 به ترتیب الویت برندهای خارجی:

میشلین، هانکوک، دانلوپ، سومیتومو، یوکوهاما، نکسن، تیگار، لافن، تراینگل و همچنین می توان از برند های ایرانی از قبیل بارز، یزد تایر، گلدستون و کویر تایر استفاده کرد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0