آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


استفاد ترکیبی تایرها، همزمان
 به عنوان یک قاعده کلی لاستیک ‌ها بر روی هیچ وسیله نقلیه‌ای نباید از یکدیگر متفاوت باشند. مگر توسط کارخانه سازنده تایر مورد قبول باشد.

رانندگان باید از استفاده همزمان لاستیک‌های با الگوی آج، اندازه و ساختار متفاوت بپرهیزند و برای حفظ کنترل و ثبات بیشتر و بهتر از لاستیک‌های یکسان استفاده کنند.

علاوه بر این،رانندگان هرگز نباید لاستیک‌های زمستانی را با لاستیک‌های تمام فصل/ تابستانی و یا لاستیک‌های پنچر رو (ران-فلت) را با غیر‌پنچر رو همزمان استفاده کنند.

مطلوب این است که تمام لاستیک‌های یک خودرو همزمان سایش یابد. این تاییدی است بر اینکه طراحی خودرو، شرایط رانندگی و شیوه‌های نگهداری در کنار هم بر سایش تایر و عملکرد آن تاثیر می‌گذارد. همچنین رانندگان می‌دانند که ارزش پول خود را از لاستیک‌های فعلی گرفته‌اند و به آنها این اجازه ا می‌دهد که یک ست کامل(4حلقه) لاستیک جایگزین انتخاب کنند که قابلیت تایرهای فابریک و اصلی را دارد.

متاسفانه تعویض همزمان تمام لاستیک‌های خودرو همیشه امکان پذیر نیست. گاهی اوقات به دلیل طراحی خودرو، استفاده از لاستیک‌های متفاوت در محور جلو و عقب، نگهداری نادرست و یا شیوه رانندگی تعویض همزمان اتفاق نمی‌افتد. اگر تمام لاستیک‌های یک خودرو همزمان تعویض شود راننده معمولا مجبور می‌شود دو گزینه را انتخاب کند که آیا یک ست کامل(4حلقه) تایر بخرد (از دست دادن ارزش دو تایر دیگر که هنوز به طور کامل از بین نرفته)و یا یک جفت لاستیک را تعویض کند.در حالی که خرید یک ست کامل گزینه بهتری است چون تعادل خودرو طراحی شده را در شرایط بد آب‌و‌هوایی حفظ می‌کند ولی اقدام گرانتری هم هست. در حالی که خرید یک جفت لاستیک هزینه لحظه‌ای تحمیل شده را کاهش می‌دهد همراه خود این امکان را فراهم می‌کند که دقیقا همان لاستیک یا لاستیک معادل و یا تایر جایگزین انتخاب شود.

بنابر این سه حالت بیان شده بهترین این است که لاستیکی که در حال حاضر روی خودرو نصب است(دقیقا همان لاستیک) انتخاب شود.این اطمینان را می‌دهد که ابعاد فیزیکی تایر، ساخت آن، طراحی آج و ترکیب آن برابر با لاستیک‌های تعویض شده باشد.

دوم این است که لاستیک‌های معادل با همان عملکرد که از درجه سرعت و ویژگی چسبندگی مشابه برخوردارن انتخاب می‌شود. تنها زمانی انتخاب همان لاستیک‌های فعلی(دقیقا همان لاستیک) آنچنان ضروری نیست که تایر فابریک دیگر موجود و در دسترس نباشد.

سوم انتخاب لاستیک جایگزین، فقط باید به عنوان یک راه حل موقت و اضطراری درنظر گرفته شود. استفاده از تایر جایگزین با دسته بندی و ساختار متفاوت،با اندازه متفاوت و یا میزان سرعت مختلف می‌تواند فرمان پذیری خودرو را در شرایط بد آب‌و‌هوایی و یا در شرایط اضطرار تحت الشعاع قرار دهد.

چون لاستیک‌ها نقش مهمی را در راحتی و فرمانپذیری هر خودرو بازی می‌کند، همیشه بهترین راه این است که با لاستیک‌هایی رانندگی شود که در همه جزییات مانند برند، مدل، سایز و ضخامت آج برابر باشند. هر چیز دیگری ممکن است مخاطره آمیز و دردسرآفرین شود.

منبع:tire rack ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است ، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است . این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد .

تولد اولین خودرو سونی


در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.