ترکیدن لاستیک حین رانندگی
ترکیدن لاستیک حین رانندگی

ترکیدن لاستیک در هر زمان و هر جایی ممکن است رخ بدهد. فرض کنید که در حال رانندگی هستید که ناگهان لاستیک خودرو میترکد. صدای ترکیدن لاستیک و لرزش خودرو به شما این پیام را میرساند که لاستیک ترکیده است. حالا میخواهیم بدانیم که در این شرایط باید چه کنیم؟

اول از همه خونسردی خود را حفظ کنید. به هیچ عنوان محکم ترمز نکنید. اگر لاستیک جلویی شما آسیب دیده باشد، ترمز ناگهانی منجر به افزایش میزان وزن و حرکت خودرو روی چرخ های جلویی می شود. در این شرایط ممکن است خودرو از مسیر اصلی خود منحرف شود و در نهایت باعث چپ شدن خودرو می شود. در واقع ما به طور غریزی ترمز می کنیم و پایمان را از روی پدال گاز برمی داریم. اگر کمی دقت کنید شما هم متوجه می شوید که هیچ یک از این کارها در حین رانندگی با تصمیم قبلی انجام نمی شود و کاملاً ناخودآگاه است. البته این نکته را هم به خاطر داشته باشید که غریزه ما همانقدر که می تواند نجات دهنده باشد، ممکن است شرایط را بدتر هم بکند.

اقدام بعدی کاهش سرعت خودرو است. اجازه دهید تا سرعت ماشین به تدریج کاهش یابد. وقتی به سرعت مطمئنه رسیدید، راهنما زده و ماشین را به کنار جاده هدایت کنید. هنگامی که کامل توقف کردید و در محل امنی قرار گرفتید، از ماشین خارج شوید. سپس فلشر ماشین را روشن کرده تا رانندگان دیگر نیز از وضعیت شما آگاه شوند. برای اطمینان بیشتر، مثلث شبرنگ احتیاط را درکنار خودرو قرار دهید. اگر مکانی که در آن توقف کردید برای تعویض لاستیک مناسب نیست و یا اگر به انجام این کار واقف نیستید، با امداد خودرو تماس بگیرید.

 

برای مشاهده ی ویدئو آموزشی مطلب فوق، به کانال آپارات هایپرتایر مراجعه کنید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0