آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


سیستم ESP
 

ESP  یک سیستم کامپیوتری است که در اکثر خودروهای مدرن و جدید استفاده می شود. مخفف (Electronic stability program) میباشد. درواقع وظیفه ی اصلی این سیستم حفظ ثبات وپایداری خودرو می باشد. سیستم ESP هنگام تغییر مسیر ناخواسته خودرو، آن‌را به مسیر اولیه خود باز می‌گرداند.ESP، لغزش جانبی خودرو را در هنگام گردش فرمان با اعمال نیروی ترمز بر روی یک چرخ، کنترل می‌کند و خودرو را به مسیر مورد نظر راننده بر می‌گرداند. این سیستم در ارتباط مستقیم با سیستم ترمزABS )) و کنترل چسبندگی میباشد. با استفاده از این سیستم خودرو در مسیر صاف بدون هیچ گونه لغزش به حرکت خود ادامه میدهد. این سیستم سنسور های قوی ای دارد که این سنسور ها اطلاعات ورودی (ترمز کردن، گاز دادن، پیچیدن و ...) را دریافت می کنند و به کامپیوتر مرکزی انتقال میدهند. این سیستم کوچک ترین انحرافی را تشخیص می دهد. اینجاست که ESP شروع به کار میکند و از انحراف خودرو در شرایط مختلف جلوگیری می کند.

این سیستم روز به روز پیشرفته تر میشود و تا کنون نیز عملکرد مناسب و رو به بهبودی داشته است.از مهمترین مزایای این سیستم کاهش قابل توجه تصادفات است.برای هر راننده ای رانندگی در شرایط بارانی و برفی پیش آمده است.با مجهز بودن ماشین به این سیستم راننده میتواند بدون نگرانی و استرس به رانندگی خود ادامه دهد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

روح گذشته با انرژی پاک : آزمایشگاه خودرو Zero ، از لندرور برقی کلاسیک خود رونمایی کرد.


تیم طراحی خلاق در آزمایشگاه های خودرو Zero ، از خودروی شاسی بلند لندرور سری 3 کلاسیک که برقی و دوستدار محیط زیست می باشد رونمایی کرد.

تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season جی تی رادیال


جی تی اعلام کرد تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season برای مسافت های طولانی و رانندگی نرم و بی صدا طراحی شده است . این لاستیک مناسب برای انواع خودروهای سواری ، شاسی بلند و وانت می باشد که توسط کمپانی جی تی و با برند GT Radial ارائه می شود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.