آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


DOT چیست؟!
DOT  چیست

"DOT" مخفف "Department Of Transportation" می باشد. انجمن حمل و نقل آمریکا استاندارد هایی را برای تولید کنندگان لاستیک تنظیم کرده است. این استاندارد ها به شکل علائم اختصاری و یک سری شماره روی دیواره ی تایر نوشته شده اند. خیلی از مصرف کنندگان به اشتباه فکر میکنند که این نوشته ها شماره ی سریال لاستیک هستند. در واقع این اعداد و حروف شناسایی نشانگر ویژگی های لاستیک مثل: ظرفیت لاستیک، شماره ی شناسایی، تاریخ تولید تایر و از این قبیل اطلاعات میباشد. این علائم و حروف جلوی  "DOT"  نوشته میشوند که اصولا بین 8 الی 16 کاراکتر می باشد. برای مثال در عکس بالا 12 کاراکتر درج شده است.

از همه ی این کاراکترها مهمتر، 4 کاراکتر آخراست. که یکی دیگر از اطلاعات مفید نوشته شده روی تایر می باشد. به طور کلی استفاده از تایری که بیش از ۶ سال عمر کرده به هیچ عنوان توصیه نمیشود. بنابراین دقت به تاریخ تولید بسیارمهم است. روی تایر، تاریخ به صورت یک کد سه یا چهار رقمی‌نوشته می‌شود. کدهای سه رقمی‌مربوط به قبل از سال ۲۰۰۰  و چهار رقمی‌ها برای بعد ازآن هستند. پس اولین نکته این است که اگر کد آن سه رقمی‌ (مثلاً ۱۷۸) بود، از خرید آن صرف‌نظر کنید. و اما چهار رقمی‌ها: کدی به صورت ۳۰۰۶ به این معنی است که این تایر در سی امین هفته سال ۲۰۰۶ تولید شده است. دو رقم اول تعداد هفته گذشته از سال و دو رقم آخر بیانگر سال هستند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟


هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده ، بدون این که به یاد داشته باشید چگونه مسیری را تا مقصد پیموده اید ؟ اگر جواب شما بله است پس شما هیپنوتیزم بزرگراه را تجربه کردید !

با اجزای و موادی که تایر از آن ساخته می شود ، آشنا شوید.


تایرها حاوی ترکیبات لاستیکی و مواد مختلفی هستند ، تا در مقابل شرایط مختلف جاده ای و آب و هوایی مقاومت خود را حفظ کنند و همچنین انتظار می رود تایرها با حفظ عملکرد اساسی و ویژگی های ایمنی ، هزاران کیلومتر مسیر را طی کنند.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.