آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


باتری به باتری
باتری به باتری

استارت میزنید...روشن نمی شود! دوباره امتحان می کنید...باز هم روشن نمیشود. یعنی ماشین باتری تمام کرده است. اصطلاح باتری به باتری را تقریبا همه شنیده ایم. ولی آیا میدانید این کار چگونه انجام می شود؟ در اینجا با هم این فرایند را بررسی می کنیم:

 

در ابتدا باید بدانیم به چه چیزهایی احتیاج داریم. اول از همه به یک ماشین سالم که باتری اش کاملا شارژ باشد نیاز داریم. دومین وسیله ی مورد نیاز کابل های مربوط به این کار می باشد. این کابل مخصوص چهار سر دارد. که دوتای آن برای ماشین سالم و دوتای دیگر برای ماشین ناسالم استفاده می شود. رنگ گیره های این کابل قرمز و مشکی میباشد.

شروع میکنیم. هر دو ماشین را در کنار هم یا مقابل هم با فاصله ی نیم متری قرار می دهیم. کاپوت ماشین را بالا زده و سوئیچ های دو ماشین را در میبندیم. حال به سراغ باتری می رویم. باتری خودرو دارای دو قطب مثبت و منفی می باشد. کابل قرمز مخصوص قطب مثبت و کابل مشکی مخصوص قطب منفی است. پس با توجه به رنگ کابل، گیره ی کابل را به دو سر باتری ناسالم یا همان بدون شارژ وصل میکنیم و بعد از آن همین کار را با خودرو ی سالم انجام میدهیم. حالا وقت جان گرفتن دوباره ی باتری است. ماشین سالم را استارت بزنید و بگذارید کار کند. اکنون باتری بدون شارژ کم کم در حال شارژ شدن است.

چنانچه با رعایت تمامی اصول این کار، باتری باز هم شارژ نشد اصطلاحا باتری کاملا تمام شده است. و متاسفانه چاره ای جز خرید باتری جدید برای خودرو شما وجود نخواهد داشت.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

روح گذشته با انرژی پاک : آزمایشگاه خودرو Zero ، از لندرور برقی کلاسیک خود رونمایی کرد.


تیم طراحی خلاق در آزمایشگاه های خودرو Zero ، از خودروی شاسی بلند لندرور سری 3 کلاسیک که برقی و دوستدار محیط زیست می باشد رونمایی کرد.

تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season جی تی رادیال


جی تی اعلام کرد تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season برای مسافت های طولانی و رانندگی نرم و بی صدا طراحی شده است . این لاستیک مناسب برای انواع خودروهای سواری ، شاسی بلند و وانت می باشد که توسط کمپانی جی تی و با برند GT Radial ارائه می شود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.