آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


باتری به باتری
باتری به باتری

استارت میزنید...روشن نمی شود! دوباره امتحان می کنید...باز هم روشن نمیشود. یعنی ماشین باتری تمام کرده است. اصطلاح باتری به باتری را تقریبا همه شنیده ایم. ولی آیا میدانید این کار چگونه انجام می شود؟ در اینجا با هم این فرایند را بررسی می کنیم:

 

در ابتدا باید بدانیم به چه چیزهایی احتیاج داریم. اول از همه به یک ماشین سالم که باتری اش کاملا شارژ باشد نیاز داریم. دومین وسیله ی مورد نیاز کابل های مربوط به این کار می باشد. این کابل مخصوص چهار سر دارد. که دوتای آن برای ماشین سالم و دوتای دیگر برای ماشین ناسالم استفاده می شود. رنگ گیره های این کابل قرمز و مشکی میباشد.

شروع میکنیم. هر دو ماشین را در کنار هم یا مقابل هم با فاصله ی نیم متری قرار می دهیم. کاپوت ماشین را بالا زده و سوئیچ های دو ماشین را در میبندیم. حال به سراغ باتری می رویم. باتری خودرو دارای دو قطب مثبت و منفی می باشد. کابل قرمز مخصوص قطب مثبت و کابل مشکی مخصوص قطب منفی است. پس با توجه به رنگ کابل، گیره ی کابل را به دو سر باتری ناسالم یا همان بدون شارژ وصل میکنیم و بعد از آن همین کار را با خودرو ی سالم انجام میدهیم. حالا وقت جان گرفتن دوباره ی باتری است. ماشین سالم را استارت بزنید و بگذارید کار کند. اکنون باتری بدون شارژ کم کم در حال شارژ شدن است.

چنانچه با رعایت تمامی اصول این کار، باتری باز هم شارژ نشد اصطلاحا باتری کاملا تمام شده است. و متاسفانه چاره ای جز خرید باتری جدید برای خودرو شما وجود نخواهد داشت.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

کرونا ، گودیر را هم به چالش کشید !


گودیر آینده ای را برای رانندگان تصور می کند که دیگر هنگام آسیب مجبور به تعویض لاستیک خود نیستند . بلکه در چنین شرایطی لاستیک ها بتوانند خود را ترمیم کنند.

لاستیک های هوشمند گودیر


شرکت تایر و لاستیک گودیر اخیراً نزدیک به 5 میلیون کیلومتر آزمایش بر روی جاده ها و آزمایشات میدانی از مشتریان با لاستیک های متصل انجام داده است . لاستیک های متصل – لاستیک هایی هستند که سنسورهای تعبیه شده دارند و قادر به اعلام شرایط لاستیک و خودرو به راننده می باشند .

راه اندازی مرکز جا به جایی و حمل ونقل شهری هوشمند


شرکت فناوری کانتینتال در جهت ایجاد شهرهای امن تر و هوشمند تر قدم بزرگی را برداشته است . این شرکت یک مرکز جا به جایی و حمل و نقل شهری هوشمند در ابرن هیلز ، میشیگان راه اندازی کرده است.

طراحی جدید میشلن برای خوروهای گلف و چمن زنی


میشلن امریکای شمالی ، تایرهای جدید X Tweel Turf Comfort را برای خودرو های گلف ، چرخ دستی های گلف و ماشین های چمن زنی معرفی کرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.