انواع آج (گل) لاستیک (تایر)
انواع آج(گل) لاستیک(تایر)

 آج  یک جهته (DIRECTIONAL) : 

 

هایپر تایر

 

این نوع لاستیک (تایر) به طوری طراحی شده است که تنها به یک طرف میچرخد. در واقع چرخش لاستیک (تایر) دایرکشنال از جلو به عقب است. میتوان گفت که تنها عیب این نوع لاستیک (تایر) همین حرکت یک جهتی آن است که برای جا به جا کردن لاستیک (تایر) ها محدودیت ایجاد میکند. بنابراین طول عمراین لاستیک (تایر) ها کمی پایین تر از لاستیک (تایر) های دیگر میباشد.

 

2.آج متقارن (SYMMERTICAL) :

 

هایپر تایر

 

این طرح آج لاستیک (تایر) رایج ترین نوع آن در اتومبیل های سواری میباشد. دلیل آن هم این است که سواری ای آرام و امنی را برای مسافران ایجاد میکند. طول عمر بالا از مزیت های بارز این نوع لاستیک (تایر) میباشد.

 

3.آج نامتقارن (ASYMMERTICAL) :

 

هایپر تایر

 

از این لاستیک (تایر) بیشتر در ماشین های اسپرت و شاسی بلند استفاده میشود. این لاسیتک (تایر) ترکیبی از آج های مختلف دارد که همین ترکیب باعث ترمزگیری بهتر خودرو در هر دو شرایط جاده، یعنی مرطوب و خشک، میشود.

 

4.آج جهت دار نا متقارن (DIRECTIONAL-ASYMERTICAL) :

 

هایپر تایر

 

از این مدل لاستیک (تایر) بیشتر برای ماشین های خیلی حرفه ای استفاده میشود. درست نصب کردن این نوع لاستیک (تایر) بسیار اهمیت دارد. در این مدلها دیواره ی بیرونی و داخلی لاستیک (تایر) توسط سازنده مشخص شده است و باید در زمان نصب مورد توجه قرار گیرد.

 

در رابطه با روش های صحیح نگهداری لاستیک(تایر) بخوانید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0