آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


به نظر شما یک ماشین چند قطعه دارد؟!
به نظر شما یک ماشین چند قطعه دارد

به نظر شما یک ماشین چند قطعه دارد؟! جالب است بدانید که 30 هزار قطعه در ساخت یک خودرو استفاده میشود. هر کدام از این قطعات از مواد خاصی با روش های خاصی تولید میشوند و در آخر به عنوان اجزای سازنده ی یک سیستم بزرگ استفاده میشوند.

جالب است بدانید که 10 هزار قطعه از این 30 هزارتا در موتور جمع شده اند. 150 قطعه ی متحرک مثل درب خودرو، پنجره، فرمان و ... وجود دارد.

طبق آخرین آماری که از یک کارخانه ی تولید اتومبیل گرفته شده است، این پروسه یعنی ساختن یک اتومبیل 17 تا 18 ساعت طول میکشد. شما فکر کنید که 30 هزار قطعه در این مدت زمان در کنار هم قرار میگیرند و در نهایت به وسیله ی مورد استفاده ی ما و شما قرار میگیرد. البته که در دنیای امروز و با پیشرفت روزافزون تکنولوژی هیچ چیز بعید ویا عجیب و غریب نیست.

در میان تمام این قطعات رینگ و لاستیک از چند جهت مورد توجه ویژه قرار دارد. ابتدا اینکه بخش بزرگی از ویژگی های رانندگی با هر خودرو به نوع، جنس، سایز و سایر مشخصات فنی تایر بستگی دارد. از سوی دیگر امروزه ظاهر رینگ و تناسب آن با لاستیک انتخاب شده یکی از موارد زیبایی شناختی پراهمیت در طراحی و ساخت هر خودرو محسوب میگردد.

 ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هر آنچه که باید درباره فیلتر سوخت ( بنزین ) بدانید !


برای عملکرد مناسب خودرو و موتور نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند : لاستیک ها ، گیربکس ، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !

چرا تایرها را جا به جا کنیم ؟


چرخش لاستیک ها که با الگوهای خاص از جلو به عقب و یا از یک طرف به طرف دیگر تغییر مکان می دهد ، یک عنصر مهم در نگهداری و ایمنی تایر است . در این مقاله به طور دقیق این عملکرد را برای طول عمر لاستیک ها بررسی می کنیم .

آیا خودرو شما برای زمستان آماده است؟


همیشه در فصل سرما و زمستان درصد خرابی خودروها افزایش چشمگیری پیدا می کند . سعی کنید پیش از شروع فصل سرما باتری ، موتور ، سیستم انتقال قدرت ، خطوط ترمز ، فیلترهای هوا و سیستم خنک کننده و گرم کننده را چک کنید

همه آنچه شما باید درباره تعمیر و نگهداری برف پاک کن در زمستان بدانید


برای داشتن یک رانندگی ایمن ، این نکته بسیار مهم است که در همه شرایط آب و هوایی بتوانید دید خوب و واضحی داشته باشید . برف پاک کن خودرو یکی از تجهیزات بسیار مفید ، مهم و ارزان قیمت می باشد که به طرز شگفت انگیزی در تمیز نگه داشتن شیشه جلو و دید شما کمک می کند .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.