همه چیز درباره لاستیک‌های پنچررو
اولین تایر‌های پنچر‌رو(ران-فلت) در سال 1980 میلادی وارد بازار شدند، با این حال این لاستیک ها از پرطرفدار‌ترین نوع تایر‌ها هستند.علاوه‌بر کارخانجات تولید خودرو که به صورت استاندارد این تایر را روی خودرو‌های خود نصب می‌کنند، مصرف کنندگان بسیاری نیز متقاضی این تایر‌ها هستند. در اینجا چگونگی عملکرد و مزایای این تایر‌ها را بررسی خواهیم کرد:

تایر‌های پنچر‌رو چه هستند؟

با لاستیک‌های پنچر‌رو شما می‌توانید در زمان پنچری به رانندگی خود ادامه دهید، بنابر این شما زمان دارید تا خودتان را به یک تعمیرگاه و یک نقطه ایمن برسانید تا تایر خود را تعویض کنید.

دستورالعمل کارخانه تولید‌کننده تایر خود را بررسی کنید تا از حداکثر سرعت و مسافت مجاز رانندگی حین پنچری تایر خود مطلع شوید. به طور کلی می‌توان با سرعت 80‌کیلومتر بر ساعت به مسافت 80 کیلومتر بعد از پنچری با آن رانندگی کرد.

تایر‌های پنچر‌رو چگونه عمل می‌کنند؟

تایر‌های پنچر‌رو دو نوع سیستم دارند:  سیستم خود پشتیبانی و سیستم حلقه پشتیبان

بیشتر تایر‌های با سیستم خود پشتیبان، دارای ساخت دیواره تقویت شده هستند تا خودرو را در حین پنچری پشتیبانی کند و ماشین به حرکت خود ادامه دهد.

 

سیستم حلقه پشتیبان یک حلقه لاستیک سفت را به کار می‌گیرد تا وزن وسیله نقلیه را هنگام کاهش فشار باد لاستیک پشتیبانی کند.

 

از آنجایی که این تایر‌ها در زمان پنچری نیز به حرکت خود ادامه می‌دهند اگر خودرو شما مجهز به سیستم کنترل فشار باد تایر نباشد ممکن است متوجه پنچری نشوید.

مزایای تایر‌های پنچر رو

نیازی نیست تایر خود را در مواقع خطرناک و شرایط نامناسب تعویض کنید.این ممکن است بزرگترین مزیت این تایر‌ها باشد و یکی از دلایلی که در اصل این لاستیک برای آن طراحی شده. با تایر‌های معمولی، شما مجبورید تایر پنچر شده خود را در همان لحظه تعویض کنید.

در  موقعیت پنچری لاستیک، تایر‌های پنچر رو(ران فلت) نسبت به تایر‌های معمولی پایدارتر و ایمن تر هستند.از آنجایی که این لاستیک‌ها ساخته شده اند تا از وسیله نقلیه شما پشتیبانی کنند حتی زمای که لاستیک شما فشار باد بسیار کمی دارد، این تایر‌ها ها شما را در کنترل شرایط بهتر هنگام از دست دادن فشار باد کمک میکنند .

 منبع: بریجستون


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0