آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


اهمیت وجود آج لاستیک
اهمیت وجود آج لاستیک

لاستیک از ترکیبات پیچیده با طراحی های خاص و مختلفی به وجود می آید. تایرها به اتومبیل شما اجازه میدهند تا حرکت کنند. بدون وجود آنها خودرو عملا حرکتی نخواهد داشت. تایر از اجزای اصلی ماشین است که نقش بسیار مهمی در تامین امنیت راننده و سرنشینان ایفا میکند. اگر به بحث ماشین و لاستیک علاقه مند باشید حتما میدانید که لاستیک ها طرح گلهای (آج) متفاوت ومتنوعی دارند که کارآیی هر یک با دیگری متفاوت است. این در حالیست که عموم مردم اطلاعات چندانی در مورد این مسئله ندارند. در این مقاله ابتدا میخواهیم تعریفی از آج لاستیک داشته باشیم و بعد به اهمیت آن بپردازیم.

آج لاستیک دقیقا جاییست که لاستیک با سطح جاده تماس برقرار میکند. آج لاستیک خود شامل اجزایی میباشد که اصلی ترین آن شیارهای روی لاستیک است. اجزای دیگری مثل شانه ها، حفره ها و ... وجود دارند. در شکل زیر میتوانید اجزای آج رو مشاهده کنید :

 

هایپرتایر 

هر وسیله ی نقلیه ای برای مصرف خاصی تولید شده است. بنابراین لاستیک های هروسیله ی نقلیه با توجه به نوع کاربری و میزان استفاده از آن متفاوت است. پس هر یک از این آج ها برای کاربری خاصی تعریف شده اند. به عنوان مثال در تایرهای زمستانی عمق آج ها بیشتر است. چرا؟! برای اینکه این طراحی باعث میشود تا برف و گل و لای در بین شیارها جمع نشود و راحت تر خارج شود. در نتیجه رانندگی باثبات تر و ایمن تر خواهد شد. آج لاستیک میتواند به بهبود در ترمزگیری، سرعت گرفتن، کاهش مصرف سوخت و فرمان پذیری بهتر کمک کند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

کرونا ، گودیر را هم به چالش کشید !


گودیر آینده ای را برای رانندگان تصور می کند که دیگر هنگام آسیب مجبور به تعویض لاستیک خود نیستند . بلکه در چنین شرایطی لاستیک ها بتوانند خود را ترمیم کنند.

لاستیک های هوشمند گودیر


شرکت تایر و لاستیک گودیر اخیراً نزدیک به 5 میلیون کیلومتر آزمایش بر روی جاده ها و آزمایشات میدانی از مشتریان با لاستیک های متصل انجام داده است . لاستیک های متصل – لاستیک هایی هستند که سنسورهای تعبیه شده دارند و قادر به اعلام شرایط لاستیک و خودرو به راننده می باشند .

راه اندازی مرکز جا به جایی و حمل ونقل شهری هوشمند


شرکت فناوری کانتینتال در جهت ایجاد شهرهای امن تر و هوشمند تر قدم بزرگی را برداشته است . این شرکت یک مرکز جا به جایی و حمل و نقل شهری هوشمند در ابرن هیلز ، میشیگان راه اندازی کرده است.

طراحی جدید میشلن برای خوروهای گلف و چمن زنی


میشلن امریکای شمالی ، تایرهای جدید X Tweel Turf Comfort را برای خودرو های گلف ، چرخ دستی های گلف و ماشین های چمن زنی معرفی کرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.