آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


موارد ضروری که در خودروهای امروزی به کمک سرنشینان می آیند تا ایمنی را افزایش دهند
 

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و توجه ویژه به امنیت خودرو و سرنشینان آن، مواردی می باشد به شرح ذیل که به این امر کمک می کند. همچنین مواردی عمومی وجود دارد که توجه به آنها کمک شایانی به رانندگی سالم می کند.

شیشه های ایمن: این شیشه ها در صورت شکستن در تصادف ها به تکه های بسیار ریز و بی خطر تبدیل میشوند و جراحتی به وجود نمی آورند.

کمربند ایمنی: اولین بار در سال 1960 این کمربند ها به شکل امروزی روی خودرو ها نصب شد. تا از پرت شدن سرنشینان در هنگام وقوع حوادث جلوگیری کند.

کیسه هوا (ایربگ): در سال 1968 اولین ایربگ ها ساخته شدن و تا سال 1988 طول کشید که به شکل امروزی تبدیل شوند و از سال 1998 نصب ایربگ ها در تمام خودرو ها الزامی شد تا در هنگام حادثه جراحات وارده را به حداقل کاهش دهند.

سیستم ضد قفل چرخ (ABS): این سیستم باعث میشود تا راننده هنگام ترمز کردن کنترل بهتری بر جهت حرکت خودرو و توقف خودرو داشته باشد. در گذشته قفل شدن چرخ ها باعث سر خوردن واز دست رفتن کنترل خودرو توسط راننده می شد.

کنترل پایداری: این قابلیت خودرو در مواردی که کنترل از دست راننده خارج شود فعال شده و از انحراف خودرو تا حدود زیادی جلوگیری میکند.

چراغ ها: در هر خودرو سه چراغ مهم (چراغ راهنما، چراغ ترمز، چراغ جلو) وجود دارد که باعث بهتر دیده شدن خودرو به خصوص در شب و ارسال پیام هایی به دیگر رانندگان می شود. همیشه از سلامت لامپ ها و کیفیت نور آنها قبل از حرکت مطمئن شوید.

آینه ها: پوشش دهی دید راننده در اطراف خودرو بسیار مهم است و تنظیم آینه ها با زوایای درست به تسلط راننده به محیط اطراف و کاهش نقاط کور کمک می کند.

سیستم کنترل 4 چرخ متحرک: این قابلیت به راننده در مواردی که در جاده های پرشیب و مسیرهای تپه ای و خارج از جاده است کمک میکند تا در چاله ها و شیب ها گیر نکند.

تکنولوژی کاهش برخورد: بسیاری از خودروهای مدرن امروزی هنگامی که وقوع برخورد و تصادف قریب الوقوع است، به کمک این سیستم صدمات وارده را با کشیدن کمربندهای ایمنی، تنظیم ایربگ ها و آماده سازی ترمز برای ترمزگیری شدید کاهش می دهند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

روح گذشته با انرژی پاک : آزمایشگاه خودرو Zero ، از لندرور برقی کلاسیک خود رونمایی کرد.


تیم طراحی خلاق در آزمایشگاه های خودرو Zero ، از خودروی شاسی بلند لندرور سری 3 کلاسیک که برقی و دوستدار محیط زیست می باشد رونمایی کرد.

تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season جی تی رادیال


جی تی اعلام کرد تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season برای مسافت های طولانی و رانندگی نرم و بی صدا طراحی شده است . این لاستیک مناسب برای انواع خودروهای سواری ، شاسی بلند و وانت می باشد که توسط کمپانی جی تی و با برند GT Radial ارائه می شود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.