آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


لاستیک ماشین شما چند ساله است؟!
لاستیک ماشین شما چند ساله است؟!

تایرهایی که عمر آنها از شش سال به بالا است معمولا دیگر پیر شده اند و اگر بخواهیم آنها را نگه داریم نیازمند مراقبت مداوم است که معمولا این کار توصیه نمیشود چراکه ممکن است جان راننده و سرنشینان را تهدید کند.

حتی لاستیک هایی که به طور مرتب چرخیده و جا به جا میشوند نیز پس از مدتی عمر مفید خود را از دست میدهند. دلیل اصلی این مسئله هم این است که پلیمرهای لاستیک به طور طبیعی با گذر زمان تجزیه میشوند. این فرایندیست که به واسطه ی گرمای زیاد و اصطکاک زیاد لاستیک با سطح جاده ایجاد میشود.

طبیعی است که حتی اگر لاستیک خودرو شما هنوز آج های سالمی دارد وساییده نشده است پس از 6 سال کارکرد روز اول را برای شما نخواهد داشت. که باید گفت این مسئله خیلی به ندرت پیش می آید که آج لاستیک خودرو پس از 6 سال سالم باشد و از بین نرفته باشد. البته تعیین سن تایر خودرو به میزان استفاده از خودرو و نوع استفاده از آن نیز بستگی دارد.

تایر خودرو به طور پیوسته در معرض سایش ناشی از حرکت بر جاده است و همین سایش در نهایت تایر را فرسوده می‌کند. اگر از جمله افرادی هستید که در سال چند 10 هزار کیلومتر با خودرو رانندگی می‌کنید احتمالاً تایر خودرویتان خیلی زودتر از تاریخ انقضای آن فرسوده می‌شود و شاید به نظرتان برسد نیازی به دانستن تاریخ انقضای تایر نیست چون شما زودتر از آنکه زمان آن فرا برسد به ناچار و به دلیل سایش تایر آن را تعویض کرده‌اید.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هر آنچه که باید درباره فیلتر سوخت ( بنزین ) بدانید !


برای عملکرد مناسب خودرو و موتور نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند : لاستیک ها ، گیربکس ، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !

چرا تایرها را جا به جا کنیم ؟


چرخش لاستیک ها که با الگوهای خاص از جلو به عقب و یا از یک طرف به طرف دیگر تغییر مکان می دهد ، یک عنصر مهم در نگهداری و ایمنی تایر است . در این مقاله به طور دقیق این عملکرد را برای طول عمر لاستیک ها بررسی می کنیم .

آیا خودرو شما برای زمستان آماده است؟


همیشه در فصل سرما و زمستان درصد خرابی خودروها افزایش چشمگیری پیدا می کند . سعی کنید پیش از شروع فصل سرما باتری ، موتور ، سیستم انتقال قدرت ، خطوط ترمز ، فیلترهای هوا و سیستم خنک کننده و گرم کننده را چک کنید

همه آنچه شما باید درباره تعمیر و نگهداری برف پاک کن در زمستان بدانید


برای داشتن یک رانندگی ایمن ، این نکته بسیار مهم است که در همه شرایط آب و هوایی بتوانید دید خوب و واضحی داشته باشید . برف پاک کن خودرو یکی از تجهیزات بسیار مفید ، مهم و ارزان قیمت می باشد که به طرز شگفت انگیزی در تمیز نگه داشتن شیشه جلو و دید شما کمک می کند .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.