آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


روشهای کنترل عمق آج لاستیک
روشهای کنترل عمق آج لاستیک

یکی ازمهمترین معیارهای تشخیص یک لاستیک نو از کهنه عمق آج آن می باشد. همانطورکه قبلا هم درمورد آج لاستیک واهمیت آن به دفعات صحبت کردیم، میدانیم که آج لاستیک نقش اساسی در ایجاد چسبندگی تایردارد.ضرورت چسبندگی مناسب لاستیک را بیشتر در روزهای بارانی و برفی متوجه می شویم. اگر لاستیک چسبندگی کمی داشته باشد ترمز گیری بسیارخطرناک می شود به خصوص درروزهای بارانی و برفی. به غیر از چسبندگی، طرح گل یا همان طرح آج لاستیک درعملکرد آن بسیارتعیین کننده است. برای مثال طرح گل لاستیک زمستانی با لاستیک چهار فصل متفاوت است. پس این طرح آج است که نوع کاربری لاستیک را تعیین می کند. عمق آج لاستیک نباید کمتراز 2 میلیمتر باشد. درصورتی که عمق آج به این عدد رسیده باشد هرچه سریعترلاستیک باید تعویض گردد.

روشهای تشخیص عمق آج :

1.دستگاه عمق سنج

همانطور که در تصویر زیرمیبینید این دستگاه یک سری دارد که شکل سوزن است. این سری را درون یکی از شیارهای لاستیک میکنید. عمق آج روی بدنه ی دستگاه ظاهر می شود. به این عدد توجه ویژه داشته باشید.

 

هایپرتایر

 

2.خط تعویض لاستیک

لاستیک های جدید دارای خط تعویض یا همان "شاخص های سایش آج" هستند. در لا به لای طرح آج در قسمتهای فرورفته، برآمدگیهایی پل مانند میبینیم که از سطح آج پایین تر است و وقتی که سطح آج با این شاخص های سایش هم سطح شوند، زمان تعویض لاستیک فرا رسیده است.

 

هایپرتایرثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تایر هانکوک بر روی خودرو جدید مینی کوپر


هانکوک ، تایر Ventus S1 Evo Z جدید خود را به زودی با عملکرد فوق العاده فوق العاده بالا ( UUHP ) ارائه خواهد داد .

رونمایی هانکوک از تایر لافن G FIT 4S


سازنده ی تایر هانکوک از اضافه شدن تایر جدید تمام فصل برای خودروهای سواری و شاسی بلند های کوچک و متوسط به سبد محصولات تجاری برند زیر مجموعه خود با نام G FIT 4S لافن خبر می دهد.

میشلن خط تولید لاستیک "سازگار با محیط زیست" را در اروپا راه اندازی کرد


میشلن از لاستیک سازگار با محیط زیست خود که e-Primacy نامیده می شود رونمایی کرد و قصد دارد این محصول را بزودی به بازار عرضه کند.

فیات از خودرو تمام برقی جدید 500 خود رونمایی کرد


در تاریخ 4 مارس 2020 ، فیات تولید کننده خودروی ایتالیایی ، اعلام کرد که مدل cinquecento خود را به دنیای برقی می برد ، این شرکت پیش از این 500 la prima cabrio رونمایی کرده بود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.