• برای عملکرد مناسب خودرو و موتور، نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند: لاستیک ها، گیربکس، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !
  • تیم فرمول یک ردبول رکورد تعویض لاستیک در جاذبه صفر را زد. این تیم در هواپیمای Ilyushin ll-76 MDK روسیه که برای آموزش فضانوردان استفاده می شود توانست رکورد تعویض تایر در خلاء را بزند.
  • برای عملکرد بهتر و بیشتر خودرو خود توصیه ما این است که تمام تایرهای خود را تعویض کنید. اگر شما مجبور بودید به جای 4 حلقه تایر تنها 2 حلقه تایر جدید تهیه کنید،ابتدا قبل از هر چیز به سایز و نوع تایر خود توجه کنید که مشابه تایر‌های قبلی باشد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

آشنایی با اصطلاحاتی که هنگام خرید لاستیک با آن روبرو می شویم


در هنگام جستجو برای خرید یک لاستیک ( تایر ) جدید با اصطلاحاتی روبرو می شویم که ممکن است خیلی از ما درباره آن اطلاعاتی نداشته باشیم . در این مقاله لیستی از این اصطلاحات که نشان دهنده عملکرد تایر می باشد ، به شکل ساده و کوتاه بیان شده که دانستن آن برای هر راننده ای الزامی می باشد.

استفاد ترکیبی تایرها، همزمان


 به عنوان یک قاعده کلی لاستیک ‌ها بر روی هیچ وسیله نقلیه‌ای نباید از یکدیگر متفاوت باشند. مگر توسط کارخانه سازنده تایر مورد قبول باشد. رانندگان باید از استفاده همزمان لاستیک‌های با الگوی آج، اندازه و ساختار متفاوت بپرهیزند و برای حفظ کنترل و ثبات بیشتر و بهتر از لاستیک‌های یکسان استفاده کنند.

چرا گاها تایرهای نو عملکرد فنی مطلوبی ندارند؟


هنگام تولید لاستیک درون قالب را با روغنی می‌پوشانند که تایر به دیواره قالب نچسبد. در ابتدا ممکن است مقدار کمی از این روغن روی لاستیک شما باشد و عملکرد اولیه تایر را کاهش می دهد.

پی زیرو، از پیست مسابقه تا جاده


طرح آج پی زیرو PZERO پیرلی یکی از بهترین تایرهای دنیا می باشد که تکنولوژی های خاصی در تولید آن در نظر گرفته شده است.

مزایا و معایب گاز نیتروژن در لاستیک خودرو


اطلاعات جامع مزایا و معایب گاز نیتروژن در لاستیک خودروها

عیوب رایج جلوبندی خودرو


به قطعات و لوازم قسمت زیرین جلوی خودرو جلوبندی گفته می‌شود که وظیفه تعلیق یا هندلینگ خودرو در چاله‌ها، دست‌اندازها و پیچ‌های جاده را بر عهده دارد.

رابطه ABS و ماندگاری لاستیک


مزایای ترمز ABS و شرایط محافظت از لاستیک ها را مطالعه بفرمایید

تکنولوژی Kontrol هانکوک به چه معناست؟


تکنولوژی"Kontrol" فلسفه ای است که همراهِ هانکوک است و در کلیه ی فرایندهای تحقیق، توسعه و تولیدِ همه محصولات هانکوک بکار گرفته می شود بیشتر بدانید

مراقبت های سیستم تعلیق


نشانه های بروز مشکل در سیستم تعلیق شامل مواردی می باشد که میتوانید مطالعه کنید

فرمان پذیری


نرمی فرمان و فرمان پذیری راحت خودرواز جمله عواملی مهم حین رانندگی است. اما گاهی اوقات فرمان سخت میچرخد و اصطلاحا سفت می شود. عوامل متععدی باعث ایجاد چنین حالتی می شود که با هم آنها را بررسی می کنیم

معرفی طرح گلهای لاستیک بارز


معرفی طرح گل های لاستیک بارز را مشاهده فرمایید

بررسی طرح آج های اپتیمو هانکوک


دراین مقاله می خواهیم به تنوع گل اپتیمو در این برند بپردازیم و ویژگی هر یک را با هم بررسی کنیم

طرح آج Pilot Super Sport میشلن


میشلن پایلوت سوپراسپرت یا همان"PSS" با طراحی آج منحصر به فردی که دارد توانسته یکی از کارآمد ترین لاستیک های موجود در بازار باشد. طرح گل این لاستیک به عنوان یکی از بهترین طرح گلهای لاستیک شناخته شده است. این لاستیک عملکرد فوق العاده و عجیبی دارد.

معرفی طرح گل LM702 دانلوپ


"Dunlop SP Sport LM702" در ساخت این لاستیک مقاوم از مواد شیمیایی جدیدی استفاده شده است. این ترکیب ما را قادرمی سازد تا رانندگی ای بی خطر در شرایط بارانی و مرطوب  داشته باشیم.

آیفلکس (iFLEX)


هانکوک نیز اقدام به طراحی لاستیک بدون بادی به نام "IFlex" کرده است. آیفلکس تایرهای غیر پنوماتیکی (بدون فشار هوا) هستند.

چرا لاستیک دست دوم نخریم؟!


به چند دلیل لاستیک دست دوم نخرید

خرید لاستیک آسان است


خرید لاستیک کارسختی نیست. کافیست فقط آنها را بشناسید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. با انتخاب صحیح لاستیک امنیت خود و سرنشینان را تضمین میکنید.

عوامل تعیین کننده قیمت تایر


اصولا برای خرید هر کالایی دو فاکتورمد نظر قرار گرفته می شود. یکی کیفیت و دیگری قیمت و ارزش آن کالا. نام برند نیز در تعیین رفتار مصرف کننده یا همان مشتری نیز بسیار تعیین کننده است. ولی اینها به این معنا نیست که اگر کالایی تخفیف خورد حتما نا مرغوب است یا مشکلی دارد

آیا می توانیم بر روی لاستیک های بدون آج رانندگی کنیم؟


یک ماشین با لاستیک های بدون آج ممکن است پس از رانندگی حدود 200-300 کیلومتر در بزرگراه نابود نشود، اما این تایرها باعث  کمبود کنترل، هیدروپلنینگ، انفجار و عدم فرمان پذیری می شوند.

اهمیت وجود آج لاستیک


اهمیت وجود آج لاستیک را مطالعه بفرمایید

مقایسه 0