• برای عملکرد مناسب خودرو و موتور، نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند: لاستیک ها، گیربکس، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !
  • تیم فرمول یک ردبول رکورد تعویض لاستیک در جاذبه صفر را زد. این تیم در هواپیمای Ilyushin ll-76 MDK روسیه که برای آموزش فضانوردان استفاده می شود توانست رکورد تعویض تایر در خلاء را بزند.
  • برای عملکرد بهتر و بیشتر خودرو خود توصیه ما این است که تمام تایرهای خود را تعویض کنید. اگر شما مجبور بودید به جای 4 حلقه تایر تنها 2 حلقه تایر جدید تهیه کنید،ابتدا قبل از هر چیز به سایز و نوع تایر خود توجه کنید که مشابه تایر‌های قبلی باشد.

چه عواملی باعث ایجاد ترک در لاستیک خودرو می گردد


چه عواملی باعث ایجاد ترک در لاستیک خودرو می گردد. لاستیک یکی از تجهیزات بسیار مهندسی شده¬ و مسلماً یکی از مهمترین بخش¬های خودرو محسوب می شود که بدون وجود آنها خودرو قادر به حرکت نخواهد بود. با این حال می¬توان گفت لاستیک¬ها عمر طولانی و همیشگی ندارند و در صورت عدم نگهداری مناسب خیلی زود فرسوده خواهند شد.

تاریخ تولید لاستیک


اولین و مهمترین سوالی که در مورد لاستیک مطرح می شود تاریخ تولید آن است که میتوانید در این مقاله مشاهده کنید

چرا لاستیک دست دوم نخریم؟!


به چند دلیل لاستیک دست دوم نخرید

دلایل پیری زودرس لاستیک


دلایلی باعث پیری زودرس تایرها میشود که در اینجا با هم در مورد آنها صحبت میکنیم. میتوان گفت که پیر شدن لاستیک اساسا براثراکسیداسیون صورت میگیرد. وقتی لاستیک در معرض اکسیژن قرار میگیرد خشن تر و سخت تر میشود که همین مسئله نهایتا موجب ترک خوردگی لاستیک می شود.

به این مشکلات توجه کنیم!


به مواردی که جهت نگهداری لاستیک اعلام شده توجه کنید

چگونه بفهمیم لاستیک چندساله است؟!


خیلی از مردم بدون در نظر گرفتن تاریخ تولید لاستیک آن را خریداری می نمایند. تایرها غالبا درانبارها ذخیره می شوند. ممکن است چندین سال از زمان تولید انها گذشته باشد. سوال این است که چقدر میتوانیم لاستیک ها را نگهداری کنیم؟

خطرات بالارفتن سن تایر


تحقیقات نشان می دهد که هر چه سن لاستیک بالاتر رود تایر فرسوده تر و غیرقابل استفاده می شود.کائوچوی استفاده شده در تولید تایر بعد از مدتی قابلیت چسبندگی و کششی خود را از دست داده و به تدریج خشک و سفت میشود.

حال لاستیک تان چطور است؟!


در صورتی که خودرو بدون لاستیک معنایی ندارد.لاستیک واسطه ی اصلی برای حرکت اتومبیل است. پس لازم است که هر از چندگاهی حالی از لاستیک مان بپرسیم.

مقایسه 0