آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


میزان چسبندگی و انواع تایرها
میزان چسبندگی و انواع تایر

 

راههای مختلفی برای تست کردن، اندازه گیری و ثبت شاخصِ قدرت چنگ زنی تایرها وجود دارد. تعدادی از این آزمایشات در واقع قدرت چنگ زنی لاستیکها در جاده های خشک را می سنجند. این ویژگی به چنگ زنی لاستیک در مسیرهای خشک اشاره می کند. این مجموعه از آزمایشات روی سطوح آسفالت شده انجام می شود و دقیقا میزان چسبندگی و اصطکاک لاستیک ها را مورد آزمایش قرار می دهد. میزان چسبندگی روی جاده های خشک تا حدود زیادی به نوع موادی که در ساخت و تولید لاستیک بکار رفته است مرتبط می شود. تایرهایی با بالاترین میزان چسبندگی، اغلب ساختارِ رویه ی نرم تری هم دارند. لاستیک هایی که نرم تر هستند برای رانندگی در زمستان مناسب نیستند. تست هایی که در این مورد صورت می گیرد مطلوبیت ترمز و سرعت گیری با چنین تایرهایی را هم می سنجند. لاستیک هایی که به خوبی به جاده می چسبند، سر نمی خورند و لغزشی ندارند از چنگ زنی بیشتری هم برخوردارند.

میزان چنگ زنی تایر در جاده های مرطوب هم مورد بررسی قرار می گیرد. با اینکه بسیاری از همان متغیرهایی که برای سنجش چسبندگی در بالا در تستِ جاده های مرطوب هم استفاده می شود ولی مهمترین متغیر در این آزمایش، طرح آج هاست. گل هایی که شیارهای عمیقی دارند و آب را از زیر تایرها به طرفین تخلیه می کنند، در جاده های لغزنده و خیس چسبندگی بیشتری دارند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هر آنچه که باید درباره فیلتر سوخت ( بنزین ) بدانید !


برای عملکرد مناسب خودرو و موتور نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند : لاستیک ها ، گیربکس ، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !

چرا تایرها را جا به جا کنیم ؟


چرخش لاستیک ها که با الگوهای خاص از جلو به عقب و یا از یک طرف به طرف دیگر تغییر مکان می دهد ، یک عنصر مهم در نگهداری و ایمنی تایر است . در این مقاله به طور دقیق این عملکرد را برای طول عمر لاستیک ها بررسی می کنیم .

آیا خودرو شما برای زمستان آماده است؟


همیشه در فصل سرما و زمستان درصد خرابی خودروها افزایش چشمگیری پیدا می کند . سعی کنید پیش از شروع فصل سرما باتری ، موتور ، سیستم انتقال قدرت ، خطوط ترمز ، فیلترهای هوا و سیستم خنک کننده و گرم کننده را چک کنید

همه آنچه شما باید درباره تعمیر و نگهداری برف پاک کن در زمستان بدانید


برای داشتن یک رانندگی ایمن ، این نکته بسیار مهم است که در همه شرایط آب و هوایی بتوانید دید خوب و واضحی داشته باشید . برف پاک کن خودرو یکی از تجهیزات بسیار مفید ، مهم و ارزان قیمت می باشد که به طرز شگفت انگیزی در تمیز نگه داشتن شیشه جلو و دید شما کمک می کند .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.