آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


چهار چشمی رانندگی کنید!
چهار چشمی رانندگی کنید!

تصادف میتواند از عوامل مختلفی ناشی شود. ولی در هر حالت دو عامل اصلی دخیل هستند. یکی انسان و دیگری ماشین. که طبق آمار تصادفات، اولین عامل یعنی انسان درصد قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. پس اشتباهات ما انسانها خیلی اوقات عامل ایجاد کننده ی تصادف است. دروحله ی دوم هم نواقص فنی خودرو باعث ایجاد تصادف است. حالا با هم چند عامل را میخواهیم بررسی کنیم.

1.حواس پرتی

امان از بی دقتی! آخرین باری که پشت ماشین غذا خوردین کی بوده؟ و یا اخرین باری که در حال صحبت با تلفن همراه بودین؟! قول میدهم که همه ی ما شاید روزانه یکی یا دو تا از این عادات بد رانندگی را داریم. این عامل اولین عامل تصادفات و از مهم تر اشتباهات انسانی است. هنگامی که خسته هستید به هیچ عنوان رانندگی نکنید. وقتی فکر شما درگیراست یا زمانی که ذهنتان خسته است کاملا واضح است که نمیتوانید واکنش مناسبی داشته باشید.

2.سرعت بالا

خیلی از رانندگان فکر میکنند که جاده به صورت اختصاصی برای آنهاست. پس پا را روی پدال گاز گذاشته و ویراژ میدهند. وقتی ماشین شتاب میگیرد کنترل کردنش به مراتب سخت تر میشود و راننده فرصت کافی برای واکنش نشان دادن نسبت به خطر نخواهد داشت.

3.شرایط آب و هوایی نامناسب

در فصول بارانی یا برفی و یا حتی در زمان یخبندان رانندگی بسیار ریسکی میشود. راننده باید دقت و توجهش به جاده را دو برابر کند. یکی از اصلی ترین عوامل در اینجا لاستیک ها هستند. به همین علت است که ما انواع مختلفی از لاستیک مثل زمستانی، تابستانی، چهار فصل و ... داریم. اگر لاستیک خودرو شما قدرت آب پراکنی یا اصطلاحا چنگ زنی مناسبی نداشته باشد، خودرو به راحتی لیز خورده و از مسیر خودش منحرف میشود. پس یک انتخاب درست میتواند به شما کمک کند تا رانندگی ای ایمن و بدون استرس را در این شرایط آب و هوایی تجربه کنید.

4.رانندگی در شب

بر خلاف رانندگی در روز که همه جا روشن است و همه چیز واضح، رانندگی در شب شرایطی متفاوت دارد. راننده در شب دید محدودی دارد. حالا شما تصور کنید که در خیابانی که کم نور است در حال رانندگی هستید که ناگهان فردی با لباس مشکی جلوی ماشین می آید. در این شرایط اگر سرعت بالایی داشته باشید و یا دقت لازم را نداشته باشید، نتیجه مشخص است. پس همه ی قوانین رانندگی در ارتباط با هم معنا پیدا میکنند و مکمل یکدیگرند.

5.تغییر لاین ناگهانی

بعضی افراد دقیقه نودی هستند. یعنی دقیقا لحظه ی آخر تصمیم میگیرند که مثلا این خروجی را میخواهند بپیچند. متاسفانه خیلی موقع ها شاهد وقوع این دسته از تصادفات در بزرگراه ها هستیم. پس بهتر است که همیشه اول بدانیم مقصدمان کجاست و مسیر رسیدن به آنجا را هم قبل حرکت بررسی کنیم تا دیگر مجبور به تصمیم گیری های آنی نشویم.

6.ترکیدگی لاستیک

اصطلاح ترکیدن لاستیک (تایر) توسط رانندگان بسیار استفاده میشود. ترکیدن لاستیک (تایر) در واقع اتفاقیست که در آن لاستیک (تایر) فشار هوای درون خود را از دست میدهد. در حالی که عموما فرض میشود که ترکیدن لاستیک(تایر) ناشی از باد زیاد درون لاستیک(تایر) میباشد. اضافه بار، ضربه ی شدید، برش بزرگ و یا سوراخ شدن باعث میشود تا لاستیک (تایر) باد خود را به آرامی از دست دهد و در نهایت به اصطلاح میترکد.هر چه ماشین بزرگتر و سنگین تر باشد ترکیدگی لاستیک خطرناک تر خواهد بود.

7.عدم توجه به چراغها و تابلوهای راهنمایی رانندگی

به درستی به همه ی ما آموزش داده شده است که هر کدام از رنگهای مختلف چراغ راهنمایی چه معنایی دارند. ولی در عمل انگار رانندگان فقط چراغ سبز و قرمز را می شناسند. در بسیاری از موارد رد کردن چراغ زرد حوادث بسیار ناگواروغیر قابل جبرانی را به وجود می آورد. عدم توجه به تابلوها نیز یکی دیگر از بی دقتی هایی است که ما عمدا یا سهوا مرتکب آن میشویم. متاسفانه هنوز فرهنگ غلط ورود ممنوع رفتن در ایران از بین نرفته است.

کلام آخر اینکه، ما باید فرهنگ رانندگی غلط را اصلاح کنیم و این کار را باید از خودمان شروع کنیم.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تفاوت بین لاستیک های All-Terrain و Mud-Terrain


ممکن است این سخت ترین تصمیمی باشد که هر یک از علاقه مندان به آفرود با آن روبرو شوند ، اینکه آیا با لاستیک All-Terrain یا Mud-Terrain به سفر و آفرود بروند ؟ آنها با انتخاب این تایرها نگران مسیرهای سنگی ، ناهموار و گل آلود نخواهند بود و کسانی که به آفرود می روند به شما خواهند گفت که تایر مناسب می تواند یک خاطره خوب در مسیر و یا یک کابوس برای شما بسازد .

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.