آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


تفاوت خودروهای AWD و 4WD
تفاوت خودروهای AWD و 4WD

با نسخه ی قدیمی این سیستم یعنی 4WD  یا همان 4*4 شروع میکنیم. در این مدل وسیله ی نقلیه قدرت از موتور به طور مساوی به محور جلو و عقب خودرو وارد میشود. همین قدرت به چرخها اعمال میشود و در نهایت باعث چرخش چرخها و حرکت اتومبیل میشود. در این سیستم یک جعبه دنده ی کوچک وجود دارد که متصل به جعبه دنده ی اصلی است. وظیفه ی این جعبه دنده انتقال نیرو به چرخهای جلو است. پس یعنی این کار به واسطه ی آن جعبه دنده صورت میگیرد. این مدل سیستم از مدلهای ابتدایی و مکانیکی می باشد. بعدها این سیستم ارتقا پیدا کرد. در سیستم های جدید 4WD به جای آن جعبه دنده که نقش واسطه ای داشت، دکمه ای در نظر گرفته شده است. این دکمه خودرو را چهارچرخ محرک میکند. از این سیستم بیشتر در خودروهای شاسی بلند استفاده میشود.

 

 hypertire               

      

حالا برویم سراغ سیستم های AWD  که مخفف (All Wheel Drive) میباشد. در این سیستم نیروی موتور به طور دائم و بدون نیاز به دکمه یا واسطه ای به چهار چرخ منتقل میشود. ولی با این تفاوت که بجای ارسال نیروی مساوی به چرخ‌ها، در این سیستم با بهره گیری از سیستم‌های الکترونیکی پیشرفته و سنسورهای نظارتی، نیرو به مقدار نیاز بین چرخ‌های خودرو تقسیم می‌شود. مثلا در یک جاده ی لغزنده همه ی چرخهای شما به یک نیرو برای حرکت و مانور دادن نیازمند نیستند و خودروی شما نیروهای متفاوتی را مطلبد. در واقع کار اصلی این سیستم جدید تشخیص مقدار قدرت و نیروی مورد نیاز چرخها میباشد. به طور خلاصه، بر خلاف سیستم های WD4  این سیستم ها کاملا کامپیوتری کنترل میشوند.

 

hypertireثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

ادای احترام به خودروBMW با طراحی خودروی برقی 02 reminiscence توسط david obendorfer


david obendorfer طراح شناخته شده است که خودروها را بین گذشته و آینده طراحی می کند ، او درباره طراحی های خود می گوید : من داستان های گذشته را به شکل معاصر بیان می کنم. طراحی خودرو برقی 02 reminiscence اولین پروژه تولید صفر گازهای گلخانه ای می باشد .

همکاری مایکروسافت و بریجستون برای توسعه اولین سیستم کنترل آسیب تایر در دنیا


شرکت مایکروسافت و شرکت ژاپنی بریجستون که یکی از بزرگترین تولید کننده تایر در دنیا می باشد ، همکاری جهت توسعه سیستم کنترل آسیب تایر (TDMS) را آغاز کردند . این سیستم با اتصال به سیستم عامل MCVP (Microsoft’s Connected Vehicle Platform ) مایکروسافت ، آسیب وارد شده به تایر را در همان لحظه تشخیص و اتفاقات روی سطح تایر را شناسایی و به راننده اطلاع می دهد.

میشلن تایر Pilot Sport 4 تمام فصول را وارد بازار کرد


میشلی اعلام کرد : این تایر برای ارائه عملکرد بهتر در طول سال طراحی شده است و همچنین کنترل بسیار خوبی در هر لحظه و هر فصل را به رانندگان می دهد. این شرکت افزود : تایر Pilot Sport 4 تمام فصول ، آخرین نسل از تایرهای با عملکرد فوق العاده بالا ( UHP ) است .

خودرو شش چرخ سایبرتک تسلا برای مریخ نوردان


بعد از ارسال موفق دو فضا نورد ناسا به استگاه فضایی بین المللی توسط spacex ، ممکن است مجددا همکاری مشترکی بین ایلان ماسک (کارآفرین حوزه تکنولوژی ) و ناسا در رابطه با خودرو برقی تسلا شکل بگیرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.