آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


تفاوت خودروهای AWD و 4WD
تفاوت خودروهای AWD و 4WD

با نسخه ی قدیمی این سیستم یعنی 4WD  یا همان 4*4 شروع میکنیم. در این مدل وسیله ی نقلیه قدرت از موتور به طور مساوی به محور جلو و عقب خودرو وارد میشود. همین قدرت به چرخها اعمال میشود و در نهایت باعث چرخش چرخها و حرکت اتومبیل میشود. در این سیستم یک جعبه دنده ی کوچک وجود دارد که متصل به جعبه دنده ی اصلی است. وظیفه ی این جعبه دنده انتقال نیرو به چرخهای جلو است. پس یعنی این کار به واسطه ی آن جعبه دنده صورت میگیرد. این مدل سیستم از مدلهای ابتدایی و مکانیکی می باشد. بعدها این سیستم ارتقا پیدا کرد. در سیستم های جدید 4WD به جای آن جعبه دنده که نقش واسطه ای داشت، دکمه ای در نظر گرفته شده است. این دکمه خودرو را چهارچرخ محرک میکند. از این سیستم بیشتر در خودروهای شاسی بلند استفاده میشود.

 

 hypertire               

      

حالا برویم سراغ سیستم های AWD  که مخفف (All Wheel Drive) میباشد. در این سیستم نیروی موتور به طور دائم و بدون نیاز به دکمه یا واسطه ای به چهار چرخ منتقل میشود. ولی با این تفاوت که بجای ارسال نیروی مساوی به چرخ‌ها، در این سیستم با بهره گیری از سیستم‌های الکترونیکی پیشرفته و سنسورهای نظارتی، نیرو به مقدار نیاز بین چرخ‌های خودرو تقسیم می‌شود. مثلا در یک جاده ی لغزنده همه ی چرخهای شما به یک نیرو برای حرکت و مانور دادن نیازمند نیستند و خودروی شما نیروهای متفاوتی را مطلبد. در واقع کار اصلی این سیستم جدید تشخیص مقدار قدرت و نیروی مورد نیاز چرخها میباشد. به طور خلاصه، بر خلاف سیستم های WD4  این سیستم ها کاملا کامپیوتری کنترل میشوند.

 

hypertireثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است ، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است . این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد .

تولد اولین خودرو سونی


در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.