آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


6 دلیل برای ماندن رد یا خراش لاستیک (تایر) روی آسفالت های تازه
رد لاستیک (تایر) غالبا روی آسفالت هایی که به تازگی روکش شده اند نمایان میشود و به مرور زمان از روی آن پاک میشود، بد نیست دلایل این اتفاق را با هم بررسی کنیم.

 سن آسفالت

رد لاستیک (تایر) معمولا بر روی جاده های تازه آسفالت شده مشاهده میشود، چون آسفالت تازه نرم و قابل انعطاف است. با گذشت زمان آسفالت در برابر رد لاستیک (تایر) مقاوم تر میشود. آسفالت به انعطاف پذیری برای دوام بیشتر نیاز دارد. معمولا رد لاستیک (تایر) بعد از گذر دو تا سه ماه از روکش کردن کم کم محو میشود و ازبین میرود.

زمان سال

آب و هوای گرم باعث ظهور بیشتر رد لاستیک (تایر) بروی آسفالت میشود. به همین دلیل راه هایی که در فصول پاییز و زمستان روکش میشوند کمتر مستعد باقی ماندن رد لاستیک (تایر) هستند چون سطح آسفالت در زمان تازه بودن روکش دائما گرم نمیشود. روکش کردن آسفالت در بهار موجب باقی ماندن اثر عبور لاستیک (تایر) بیشتری میشود چرا که سطح آسفالت تازه در معرض گرمای ماههای تابستان مرتبا داغ میماند.

وزن وسیله ی نقلیه

وسایل نقلیه ی سنگین با لاستیک (تایر) های بزرگ رد و خراش بیشتری را روی سطح جاده ایجاد میکنند همانطور که میزان تردد وسایل نقلیه روی سطوح روکش شده نیز در این مورد اثر گذاراست. غالبا خراش یا رد لاستیک (تایر) عمیق تر در اثر دور زدن های سریع، دور در جا، ترمز های ناگهانی و یا بر اثر عملکرد چرخش لاستیک (تایر) کامیونهای با فرمان هیدرولیکی بیشتر ایجاد میشود.

نوع لاستیک ( تایر)

اصولا لاستیک (تایر) های رادیال رد لاستیک (تایر) بیشتری نسبت به لاستیک (تایر)های بایاس از خود به جا میگذارند. لاستیک (تایر) هایی که طرح آج خشن تری برای مصارف آفرود دارند و یا لاستیک (تایر) های کامیونی و خودروهای شاسی بلند خراش و اثر بیشتری بروی آسفالت باقی میگذارند.

نوع آسفالت

معمولا روی آسفالت های زبر (با دانه بندی درشت) اثر رد لاستیک (تایر) کمتر نمایان میشود. درجه بندی زبری یا دانه بندی آسفالت به ترکیب نوع موادی که برای روکش آسفالت استفاده میشود مربوط است.

زمان بازگشایی راه ها

هر چقدر آسفالت تازه روکش شده زمان بیشتری برای سفت و پایدار شدن داشته باشد نسبت به خراشیدگی و ماندگاری رد لاستیک (تایر) مقاوم تر خواهد بود.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟


هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده ، بدون این که به یاد داشته باشید چگونه مسیری را تا مقصد پیموده اید ؟ اگر جواب شما بله است پس شما هیپنوتیزم بزرگراه را تجربه کردید !

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.