آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


آشنایی با کدهای درج شده روی لاستیک
آشنایی با کدهای درج شده روی لاستیک

کد سایش

ساییدگی لاستیک کاملا با آج لاستیک مرتبط است.هر لاستیکی پس از استفاده ی طولانی مدت ساییده میشود.یعنی اینکه آج هایش از بین می رود و عمق بین شیارهای آن کم می شود. به میزان سایش ضریب داده می شود. هرچه این ضریب بالاتر باشد دوام و طول عمر لاستیک بیشتر خواهد بود. برای مثال لاستیکی که ضریب سایش 200 دارد در مقایسه با لاستیک که ضریب سایشش 100 است بیشتر عمر خواهد کرد. این عدد بین 100 تا 700 متغیر است.

کد چسبندگی

چسبندگی لاستیک به عوامل متعددی برمیگردد مثل جنس لاستیک و میزان کائوچویی که در تولید آن استفاده شده است. ولی مهم ترین عامل آج لاستیک است. وقتی آج لاستیک سالم باشد ترمز گیری و چسبندگی لاستیک به جاده افزایش می یابد.کد چسبندگی به شکل زیر روی دیواره ی لاستیک درج شده است.

کد سرعت

و اما کد سرعت.روی دیواره ی لاستیک این کد به صورت یک حرف لاتین مثل W درج شده است. این به این معناست که لاستیک میتواند تا حداکثر 270 کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشد. در جدول زیر میتوانید کدها با مشخصاتشان را مشاهده نمایید.

hypertire 

کد دما

گرما دشمن لاستیک هست. وقتی لاستیک در حرکت است و در حال چرخیدن می باشد گرمای درونی آن بالا می رود. جنس لاستیک در این کدگذاری تعیین کننده است.برای آزمودن تایرازجهت توانایی تحمل دمای بالا، تایرها در سرعت های بالا و با شرایط ودمایی ویژه تست می شوند.

برای رتبه بندی میزان تحمل دما از حروف ‌ A-B-C استفاده میشود که حرف A نشانگر بیشترین میزان تحمل لاستیک در مقابل دمای بالا بر اثر حرکت با سرعت زیاد میباشد. اگر تایری رتبه ی C است به این معنی نیست که تایر امنیت ندارد یا خوب نیست. ولی میزان تحمل گرمای آن درمقایسه با رده ی A کمتر است.

شاخص بار

 هر تایری با توجه به ساختار، توان تحمل میزان بار مشخصای را با در نظر گرفتن حد اکثر سرعت مجازوحد اکثر فشارباد دارد. طبق استانداردهای تایر، شاخص بار با اعدادی تعریف می شود.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.